Zahrada

Konečně se vrací zpátky teplo. Máte již připravené vybavení na zahrádkářskou sezonu?

pexels.com

Nepříjemné měsíce zimy a čekání se pomalinku blíží ke svému konci. Užíváme si aktuálně nadprůměrně teplého počasí, a pokud se nic výrazně nezmění, tak to vypadá, že se zima nadobro odporoučí pro tento rok pryč.

To pro spousty nadšenců znamená, že může zahrádkářská sezona pomalinku začít. Jenže to není jen tak, přijít a okamžitě začít dělat. Většinou člověk zjistí, že po minulém roce spousta věcí chybí, a na jaře tak přichází i nákupy toho, co stačilo ze zahrad zmizet. Nezapomínejte tak na tyto základní věci!

Pracovní obuv a oděvy jsou zkrátka základ

Pokud chcete na zahradě opravdu tvrdě makat, tak si zasloužíte také dostatek pohodlí, bezpečí a zároveň si u toho nebudete chtít zničit vaše oblíbené „civilní“ oblečení. Pokud je tak již nemáte, tak by na novoročním nákupu na zahrádku měly figurovat i položky jako pracovní obuv a oděvy. Především pak nesmíte zapomenout na rukavice, bez kterých se na zahradě nemáte sebemenší šanci obejít.

Zkontrolujte veškeré náčiní a nástroje!

Rozhodně byste při jarních přípravách neměli zapomínat na jednu z kategoricky nejdůležitějších položek. A tou je kompletní prohlídka nářadí a nástrojů po zimní pauze. Určitě se v průběhu sezony stačila část věcí poztrácet, jinde zase chybí násady, nebo jsou dokonce prasklé. Určitě vše vyřiďte dopravu, ať vás pak nic nebrzdí při samotné práci na zahrádce.

Rozložte si zahradu na následující rok

Někteří mají zahradu vyloženě jako odpočinkové místo, a pro některé je naopak zahrádka možností, jak si vypěstovat opravdu geniální ovoce a zeleninu na vlastní půdě. Pro takové lidi rozhodně přinášíme základní postřeh – vše si dopředu naplánujte. Ideálně se již koukejte po sazenicích na jednotlivé druhy ovoce a zeleniny, které chcete. Jen tak se vám nestane, že budete kvůli sazeničkám obíhat obchody na poslední chvíli.

To Top