Zahrada

Jak fungují dotace na dešťovou vodu a kdo o ně může požádat?

pixabay.com

Jedním z důvodů, proč lidé dlouho nezískávali nádrže na dešťovou vodu, je fakt, že je jejich cena vysoká. A to v případě jakýchkoliv větších nebo menších systémů. S tím ale v posledních letech může pomoci dotace na dešťovou vodu, kterou zastřešuje vláda České republiky společně s distributory nádrží. Všechny otázky, na které byste mohli chtít znát odpověď, najdete právě tady.

Kdo poskytuje dotace na dešťovou vodu?

Dotace na dešťovou vodu je spíše příjemnější obchodní název. To, co se skrývá za čerpáním financí, je takzvaný projekt Dešťovka. Jedná se o jeden z projektů, které dlouhodobě poskytuje ministerstvo pro místní rozvoj. Zároveň se jedná o druh dotace, která slouží k umožnění pořízení nádrží na dešťovou vodu široké veřejnosti.

Vzhledem k tomu, že je dotace na dešťovou vodu zastřešovaná ministerstvem a vládou, tak je zároveň realizovaná za řady opatření a podmínek. Tyto podmínky a opatření bývají jediným důvodem, proč na ni někteří nedokáží dosáhnout.

Lze si nechat pomoci s podáním dotace?

Na jedné straně je tady fakt, že je dotace obtěžkána spoustou povinností, které je potřeba splnit pro její získání. Na druhé straně ale nemáme žádnou pomoc, mimo té, kterou nám nabízí prodejci samostatně.

U distributorů a prodejců jako jsou destovky.cz totiž můžete v pořádku zažádat o pomoc s čerpáním dotace jako takové. Výhodou je, že tady zprostředkování všech dokumentů a potřeb řeší opravdoví profesionálové. Takže se nemusíte bát jinak nejčastějších důvodů nepřijetí dotace, které pramení hlavně z nedostatečné nebo nepřesné technologické dokumentace. Za zprostředkování a podání dotace pochopitelně platíte také poplatek. Výhodou ale je, že si společnosti v případě neúspěšného dotačního návrhu neberou ani korunu, takže můžete opravdu pouze získat.

To Top