Byt

Kuchyňské desky z kamene

Výběr materiálu

Při výběru vhodného materiálu je určitě dobré se řídit podle svého vkusu, ale  také několika důležitými zásadami. Ne každý kámen je totiž vhodný pro každý účel. Především je nutné zvolit vhodného dodavatele s dostatečným sortimentem, ale hlavně se zkušeným a odborně vyškoleným personálem. Ptejte se tedy na reference a neorientujte se jen podle ceny. Standardně kamenné desky mají 3 cm tloušťky, jsou v na nabídce také provedení o tloušťce 6 cm a víc.

Pokud vybíráte materiál ,dejte přednost žule, která se z hlediska užitných vlastností řadí k nejuniverzálnějším. Je odolná vůči působení horka, dostatečně odolná vůči mechanickému poškození, např. nožem, i vůči chemickým vlivům.
Lidé si občas žulu spojují s obyčejnými šedými kostkami a vyhýbají se jí, což je škoda, protože tento materiál vám nabídne jak nepřeberné množství barev, tak nádhernou kresbu přírodního materiálu.

Údržba

Kamenné pracovní kuchyňské a koupelnové desky a parapety jsou obvykle již od výrobce opatřeny ochrannou impregnační vrstvou. Musíte ale počítat s tím, že tuto impregnaci je třeba čas od času obnovit.

Zvláštní péči a opatrnost vyžaduje např. mramor. Tento kámen je náchylný k poškrábání a i drobný kamínek přinesený na podrážce dokáže dlaždici poškodit. Rozhodně byste ovšem neměli používat abrazivní prostředky, ale pouze takové, které jsou určené pro hladké povrchy. Přes veškerou tvrdost a odolnost je kámen materiál křehký a při nesprávném zacházení může dojít k jeho poškození.

 

 

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top