Byt

Malé koupelny mají své kouzlo

 

Máte malou koupelnu a přemýšlíte jak do ní vše potřebné dostat?

Nejprve se zastavte a zkuste se zamyslet nad tím, co v koupelně opravdu potřebujeme a co vynechat. Během každodenního užívání totiž oceníte právě prostor a těch pár centimetrů navíc, které se vám podaří získat.

Pokud máte možnost umístit pračku do kuchyňské linky či přilehlé skříně v předsíni, ušetříte v koupelně spoustu cenného místa. V případě, že to možné není, zasuňte pračku alespoň pod umyvadlo, respektive pod desku těsně vedle umyvadla.

Vana nebo sprchový kout

V malé koupelně si budete muset vybrat. Sprchový kout je pohodlnější a praktičtější a nabízí více prostoru. Lépe se do něj vchází např. starším lidem nebo v případě úrazu či nevolnosti. Vanu využijí především rodiny s dětmi nebo ti, kteří si den, bez „naložení se“ do vany neumí představit. Kompromisu mezi oběma možnostmi dosáhnete přidáním vanové zástěny.

Výrobci nabízejí již opravdu malé vany, které se vejdou i do těch nejmenších prostor. Jejich délka se pohybuje od 120 do 150cm a pokud se bojíte, že vám budou při koupání vyčuhovat kolena, zvolte větší hloubku.

Tipy, jak koupelnu opticky zvětšit

Koupelnu stejně jako jakýkoliv jiný prostor opticky zvětší světlé barvy a lesklé a zrcadlové plochy. Z obkladů volte velké formáty kalibrovaných dlaždic s minimálními spárami. Obklad položený horizontálně prostor opticky rozšíří. Svislé kladení zase vizuálně oddálí strop a prostor protáhne do výšky.

Nebojte se použít velké zrcadlové plochy nejen nad umyvadlo, které prostor opticky znásobí. Pokud navíc umístíte zrcadla na dvě protější stěny, dosáhnete efektu nekonečné místnosti. Při výběru sprchové zástěny zvolte obyčejné čiré sklo, které nebude v prostoru tvořit optickou bariéru.

Místa k ukládání věcí není v malé koupelně nikdy dost. Natáhněte ho proto až do výšky dveří nebo i stropu. Vysoké skříňky poskytnou dostatek úložného prostoru a často obsahují i praktické výklopné nebo výsuvné díly.

bathtub-902362   bathroom-1228427_1280

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top