Volný čas

Metody čištění šperků, se kterými se nemusíte bát žádného poškození

Šperky potřebují stejně tak jako cokoliv jiného jednou za čas kvalitní očistu. Jenže u celé řady šperků můžeme mít důvodné podezření, že bychom při některých variantách čištění mohli nadělat více škody než užitku tím, že dojde k jejich poškození.

Na základě toho jsou tak mnohé možnosti, jak se vyhnout poškození díky citlivým metodám čištění. A právě některé z nich si řekneme v rámci dnešního článku.

Čištění speciálními ubrousky

Pokud jste o opravdu nejmenší znečištění nebo velice častou údržbu, tak se dají sehnat kvalitní ubrousky koncipované přímo pro samotné čištění. Většinou jsou hadříky napuštěny speciálními čistícími emulzemi, které většinou plní také aktivní leštící funkci.

Přitom jsou vybaveny i jinými technologiemi, které můžeme znát například z podobných pomůcek pro elektroniku. Díky antistatickému provedení tak mohou být vhodnou možností dokonce i v případě, kdy nečistíte jenom hrubé nečistoty, ale také jemné nečistoty jako může být prach, pyl a mnohé další. Dokonce i ty totiž mohou nadělat dost nepříjemné komplikace a zanechat následky na kvalitě šperku.

Čištění pomocí ultrazvukové čističky

Ultrazvukové čističky jako takové jsou bezesporu tou nejlepší možností. Důvodů je přitom opravdu celá řada a samotná opatrnost při čistícím procesu je jedna z nich. Díky tomu, že ultrazvukové čističky nepoužívají žádné manuální metody nemůže dojít k poškození povrchu. Navíc se do nich vyrábějí speciální čistící emulze. U nich je ale potřeba dávat pozor. Na jednu stranu jsou emulze navrženy tak aby poskytly čištěným předmětům ochranu, ale na druhou stranu stejně tak mohou být zdrojem poškození. Důvodem je, že jsou jednotlivé emulze koncipovány na konkrétní druhy materiálů. Jiné přitom mohou v některých případech naopak poškodit.

To Top