Volný čas

Jak se postarat o čištění opravdu drobných šperků? Máme pro vás několik rad!

unsplash.com

Šperky jsou rozhodně jednou z věcí, kterou se vyplatí pravidelně čistit. Jejich pravidelným čistěním totiž můžeme celkem jednoduše zvýšit životnost šperků opravdu i několikanásobně. Je to dáno tím, že hlavně z potu a kůže mohou být šperky vystaveny dlouhodobému působení kyselých látek.

A to se může i na kvalitních kovech projevovat nenávratnými změnami, pokud jsou vystaveny opravdu dlouho. Přitom péče o drobné šperky nemusí být vždycky extrémně obtížná. A i na takové případě jsou řešení, která se vám zajisté zalíbí!

Pravidelné čištění šperků

Pokud na sobě některé šperky nosíte jenom na občasné příležitosti, tak byste je po každém takovém nošení měli vyčistit. Ideální variantou jsou speciální sady, které obsahují roztoky a k tomu určené speciální hadříky. Stačí jenom šperk potřít roztokem a následně dokonale otřít hadříkem, který nachytá veškeré nečistoty hrozící poškození šperku jako takového. Ušetříte si tím spoustu práce.

Dokonalé ultrazvukové čističky

Ultrazvukové čističky jsou rozhodně fenoménem, který se ve světě rozmohl závratnou rychlostí. Jejich funkce je taková, že stačí šperky jenom vložit do čistící emulze a ultrazvukové čističky. Již udělají práci kompletně za vás. Díky kombinaci kvalitních metod vám navíc dokáží šperky vyčistit extrémně efektivně, a navíc také šetrně.

Návštěva šperkaře

Pokud ovšem sami nemáte dostatek času na péči o šperky, tak se doporučuje jednou za čas návštěva šperkařství. Tam se mohou profesionálně a šetrně postarat o vaše šperky opravdoví odborníci, kteří je rovnou dokáží i případně opravit, pokud nejsou v ideální kondici. S nejvyšší pravděpodobností ale i tady naleznete hlavně ultrazvukové čističky. Díky svým vlastnostem se totiž staly mezi klenotníky oblíbenou metodou čištění.

To Top