Inspirace

Moderní matrace, co vše nám dnes přinášejí a jaké druhy můžeme na trhu potkat?

pixabay.com

Matrace jsou jednou z nejdůležitějších součástí našeho okolí, které mají v moci zařídit nám kvalitní a zdravý spánek. Působí jak na naše usínání, tak i na vydatnost spánku a v některých ohledech dokonce na naše zdraví. Jaké matrace můžeme dnes běžně potkat?

České matrace vyráběné z kvalitní pěny jsou bestseller

Nejčastěji dnes lidé vyhledávají matrace z takzvané paměťové pěny, která je nejpopulárnější hmotou užívanou na vnitřek matrací. České matrace jsou přitom nejen vysoce kvalitní díky kvalitní ruční práci či nejlepšímu strojnímu zpracování materiálů, ale jsou dokonce i levnější oproti zahraniční konkurenci, která pochopitelně do ceny matrací musí nutně zahrnout i náklady na logistiku zboží. Mnohé z českých značek na trhu pracují opravdu dlouhou dobu a nabízí tak levné matrace s výtečnou kvalitou.

Velice oblíbená studená pěna je jednou z nejlepších technologií

Studená pěna je opravdu výtečnou technologií, která se řadí do sorty dražších matrací, ale svými vlastnostmi je daleko před konkurencí. Princip studené pěny je víceméně velice jednoduchý. Pěna za studené formy drží jako spojitá pevná hmota. Na první lehnutí dokonce může působit tvrdě. Jakmile ale na pěnu zalehnete a začnete ji zahřívat svým tělem, tak v rámci teplotní změny bude reagovat na obrys těla a začne se po jeho obvodu postupně formovat.

Pytlíkové či ekologické matrace? Meze se nekladou

Jedná se o další část dražších matrací se specifickými vlastnostmi. Ekologické matrace jsou jednoduše tvořeny stoprocentně přírodními materiály a jejich výhoda tkví především v tom, že jsou naprosto neškodné pro veškeré alergiky. Výroba s přírodních vláken je složitější a pochopitelně se odráží na cenách matrací. Takzvané pytlíkové matrace jsou pak tvořeny vzduchem plněnými pytlíky vnitřku matrace, které fungují na vzduchový polštář a jsou tak pro svého uživatele velice příjemné.

To Top