Volný čas

Může být Škoda Scala nástupcem oblíbené série Octavia?

www.pixabay.com

Škoda Scala vyšla v roce 2019 a od té doby bojuje o oblíbenost fanoušků společnosti Škoda. Jedná se totiž o vůz, který je dost podobný oblíbenému a zajetému modelu Škoda Scala. K dispozici je rovnou v několika motorových variantách a dopřát si tak můžete tří i čtyřválec, který můžete pořídit v benzínové, naftové i elektro hybridní formě.

Velká a prostorná, přesto ale svižná

Nová Scala dokáže opravdu příjemně překvapit. Na první pohled má totiž mnohem sportovnější vzhled, než předchůdce v podobě Octavie. I ta ovšem v posledních generacích dokázala pojmout spoustu sportovního ducha. 

Prostor uvnitř Škoda Scala je naprosto dostačující pro jakékoliv rodinné výlety a jízdy. Ani při delší jízdě vás nezačne trápit nebo nudit. Všechny plasty i kompletní interiér je dělaný tak, abyste se cítili hluboko uvnitř automobilu a tím pádem i chránění a v bezpečí. Možná vás ale dokáže překvapit motorová výbava, na kterou se podíváme v následujících řádcích.

Motorová výbava nepřekvapí, ale ani neurazí

Motorová výbava Škody Scala je poměrně běžná. Nabízí možnost benzínového i naftového motoru, který určitě budete vyhledávat spíše ve čtyřválcové variantě. Skladové vozy Škoda Scala jsou nejčastěji kupované právě v těchto motorových variantách.

Nabízejí objem 1.4 litru a u toho výkon mezi 150 a 180 kilowaty. Pro některé vozy by se to mohlo zdát jako dost slabá motorová výbava, ale Škoda Scala s ní umí velice dobře nakládat. Vozidlo celkově je velice lehké a rozměrově patří spíše k podprůměru v kategorii hatchbag, takže se nemusíte bát o svižnost a ovladatelnost vozidla na silnici. K výběru máte zároveň i mnohem slabší motorovou variantu s hybridním či čistě elektronickým pohonem. Malý výkon ale dokonale vyrovnává nejen ekologičnost, ale také velká finanční úspora na kilometr.

To Top