Vybavení

Nikdy nezapomínejte na kvalitní ochranu zraku při řemeslných pracích

unsplash.com

Při řemesle se většina profesionálů i amatérů už naučila poměrně dost aktivně používat ochranné pomůcky jako jsou rukavice, obuv nebo opravdu kvalitní pracovní oděvy. Jenže dost často lidé zapomínají na to, že je potřeba dávat největší pozor na citlivé oblasti jako jsou smyslové orgány.

Nošení ochranných prostředků zraku nemusí být ve sto procentech zrovna příjemnou záležitostí. A to je také důvodem, proč na to spousta lidí často nedbá. Jenže tento zlozvyk se v tom nejhorším může také extrémně vymknout kontrole.

Obličejové štíty pro svářeče

Svářeči a další podobní řemeslníci mají poměrně dost nebezpečnou práci hlavně kvůli žhavým odletujícím jiskrám. Ty mají vysokou teplotu a mohou jednoduše propálit oblečení a také udělat drobné popáleniny na kůži jako takové. Vedle toho je ale potřeba také myslet na to, že přístroje dělají velice výrazné světlo. To může při dlouhodobém hledění poškodit zrak. A z toho důvodu jsou naprosto běžně obličejové štíty také vybaveny tlumícím zatemněným sklem.

Otevřené i uzavřené brýle

Nošení celé masky je rozhodně nejlepší možná ochrana zraku, ale rozhodně už nepatří mezi ty nejpříjemnější záležitosti. Oproti tomu je velice příjemnou možností naopak nošení speciálních brýlí z průhledného plastu. Tento plast je většinou ochranným plexisklem, které dokáže rozhodně i ty nejnepříjemnější chvíle zlehčit díky vysoké ochraně.

Jedinou nevýhodou, kterou takové brýle mají je fakt, že i přes svoji tvrdost a odolnost proti silným nárazům mají nepříjemnou vlastnost se postupně odírat. Proto tak mohou být na pohled zašedlé a může přes ně při delším používání být hůře vidět. Vše je ale způsobeno drobnými oděrkami v první vrstvě brýlí. Vzhledem k nízké ceně ale není problém takové brýle pravidelně měnit za nové.

To Top