Zahrada

Nová zahrada a s ní i nové starosti. Jak si vybavit zahradu, tak abyste si ji mohli užívat naplno?

pixabay.com

Zahrada a její vybavení může občas trvat celé měsíce. Kdokoliv už zahrádku měl, tak dobře ví jednu věc. Můžete udělat sebelepší seznam, ale stále budete dokola zjišťovat co vše vám ještě chybí a co vše ještě potřebujete. Co byste ale měli mít vždy do začátku nové zahrádky?

Velké vybavení i serepetičky. Vše budete potřebovat celé dny

Lidé neradí pořizují jako první dražší věci. Mezi to se pochopitelně řadí i velké nářadí jako jsou krumpáče, lopaty, rýče a spousta dalších. A tento velký triumvirát na zahrádce bude potřeba kdykoliv. A to ať už máte záhonky anebo ne. K tomu se pochopitelně řadí i spousta dalších důležitých věcí jako je typické kolečko.

Tím se by se dalo u počátečního drahého nářadí skončit. Další věcí je pak zástup menších a stejně potřebných kousků nářadí. Patří mezi ne různé motyčky, kleště na větvě a další doplňky co na zahradě prostě nesmějí chybět.

Běžně opomíjenou věcí jsou i takové doplňky jako jsou kvalitní plachty. Na většině zahrad mimo všeho dalšího určitě figuruje krb a k němu patří dostatečná zásoba dřeva. Jenže ta se velice špatně skladuje a s největší pravděpodobností ji tak budete potřebovat nechat venku. Někteří si pro tyhle potřeby zařizují dřevník, ale naprosto bohatě stačí vyskládat dřevo jen ke stěně chatky a překrýt ho typicky modrou plachtou.

Pracovní oděvy a pracovní obuv nesmíte zapomenout

Práce na zahradě navíc není nic pro slečinky, co se bojí špíny za nehty. Proto nezapomínejte na pracovní oděvy a pracovní obuv, u kterých vám nevadí, že se občas pořádně zašpiníte. Mezi zahrádkáři jsou populární klasické holínky a k nim montérkové sady s dlouhým rukávem. V letním počasí to sice není ideální kombinace, ale naprostou většinu špinavé a obtížné práce na zahradách děláme právě v mimosezonním podzimním a zimním období.

To Top