Bydlení

Objevte všechny výhody nábytku z masivu!

pixabay.com

Pokud dospějeme k rozhodnutí, že si koupíme nový nábytek – ať už je to postel, šatní skříň, televizní stolek, komoda nebo prosklená vitrína – pak přemýšlíme nad otázkou, jaký typ nábytku zvolit. S ohledem na nižší cenu můžeme dát přednost nábytku z lamina, který sice není takovou zátěží pro finanční rozpočet, ale zároveň nám nemůže slíbit dlouholetou výdrž nebo odolnost. Oproti tomu nábytek z masivu sice něco stojí, ale s ohledem do budoucna je to výhodná investice, která se nám mnohonásobně vrátí.

Výhody masivního nábytku

Proč je nábytek z masivu tak oblíbený? Jaká jsou jeho největší pozitiva? Co nám může nabídnout? Odpovědi na tyto otázky hledejte v následujících řádcích. Našli jsme pro vás největší výhody masivního nábytku – objevte je všechny!

·         Opravdu dlouhá životnost

Masivní nábytek zpracovaný tradiční stolařskou technologií slibuje opravdu dlouholetou výdrž, maximální pevnost a odolnost i vůči každodennímu opotřebení. Na rozdíl od levného lamina nebo dřevotřísky se zde nemusíte bát brzkého rozviklání nebo jiného poškození.

·         Zdraví neškodný nábytek

Jako jednu z největších výhod musíme vyzdvihnout zdravotní nezávadnost, kterou masivní nábytek disponuje. I tady má jasně navrch před nábytkem z lamina nebo dřevotřísky, protože na rozdíl od těchto variant nevylučuje žádné rakovinotvorné látky ani jiné nežádoucí složky škodící našemu zdraví.

·         Nenáročná povrchová úprava

Dalším bodem k dobru nábytku vyrobeného z masivního dřeva je nenáročnost na povrchovou úpravu. Tento nábytek je zpravidla opatřen kvalitním voskem, který stačí v případě potřeba pouze přebrousit a znovu nalakovat.

·         Nadčasový trend

Jako třešničku na dortu zmíníme fakt, že masivní nábytek nikdy nevyjde z módy. Vzhledem k tomu, že je dřevo materiálem, který neustále pracuje, získává své nezaměnitelné kouzlo až s léty, takže bude pořád trendy.

To Top