Byt

Oblíbené dětské postele pro kluky a holky


I když spánek večer dětem kazí náladu, protože jim nedovolí pokračovat v zábavě, když ulehají do krásné postele, špatná nálada poleví. Jak by ale měla vypadat ideální postel, aby snadno přirostla dítěti k srdci? Prozkoumali jsme nejčastější požadavky malých spáčů a tady jsou výsledky.

Co musí mít postel pro děti

Děti mají na postel úplně jiné požadavky než dospělí. Okázalé čalouněné dvojlůžko u nich nezaboduje. Už vůbec ne nenápadná postel. Dětská postýlka by měla zářit jednou výraznou barvou, která figuruje i na ostatním nábytku v pokojíčku. Ideálně by to měl být oblíbený odstín dítěte, které v pokoji bydlí.

Kromě barev by měla dětská postel vynikat pohodlím. Děti sice nebudou tak snadno bolet záda, ale přesto se jim na nepohodlné a proležené matraci bude těžko usínat. Tím spíš, když přes den nevyčerpají všechnu energii. Po ulehnutí se dítě pod peřinou musí cítit bezpečně, a to i po zhasnutí.

Patrové postele jsou na špičce

Pomyslné první místo v dětském žebříčku oblíbenosti postelí si dlouhodobě drží patrové postele. Je to zvláštní, ale děti z nějakého důvodu přitahuje netradiční místo pro spánek. Vyvýšené lůžko v patře je pro to jako dělané, ale stejně nadšení budou malí dobrodruzi i ze spánku ve stanu, nebo dokonce pod širákem.

Když se vrátíme k patrové posteli, děti na nich fascinuje velikost a možnost vylézt nahoru po žebříku nebo schůdkách, kde na ně nikdo nebude moct dosáhnout. Teda kromě bezpečného pohlazení od rodičů. Kromě toho patrová postel skvěle poslouží při dětských hrách. Stačí trocha fantazie a změní se na cokoliv. 

Malým dětem pořiďte zábranu

Nezapomeňte, že malé děti potřebují zvýšenou míru bezpečí. To se týká nejen každodenního života, ale i spánku. Proto jim pořiďte postel se zábranou. Ta jim nedovolí sklouznout z matrace na zem, i kdyby se jim zdál ten nejdivočejší sen na světě. Tím pádem do rána zůstanou v pořádku a pod peřinou.

Zábrana nebo zábradlí nemusí být po celé délce lůžka. Časté jsou zábrany jen do poloviny délky, které dovolí dítěti v případě potřeby pohodlně vstát a odejít na záchod nebo za rodiči. Zároveň ale neumožní z postele spadnout. Výběr varianty je na vás a potřebě vašeho dítěte. Zábrana bývá jen na jedné straně, takže se jí zbavíte otočením postele touto stranou ke stěně.

Jaké postele mají rádi kluci

Malí raubíři si u postelí všímají členitosti a čehokoliv, co by se mohlo v mžiku stát vyzývající překážkou k překonání. Může to být například vysoké čelo, které budou chtít kluci ze začátku přelézt, později pravděpodobně i přeskakovat. Naopak nejsou potřeba žádné zbytečné ozdoby, které většina chlapců neocení.

Vzhledem k tomu, že kluci budou na posteli často dovádět i přes den, hodí se vybrat bytelnou variantu, která se jen tak nerozsype. Pokud jde o barvu, zaboduje tmavé dřevo nebo kombinace v zelených a modrých tónech. Samozřejmě může být i jiná barva, pokud ji má dítě rádo.

Jaké postele mají rády holky

Dělení na kluky a holky berme s rezervou, ale přesto holky potěší spíš pohodlná a vyvážená postel, která vyniká dotažením tvarů a smyslností. Musí je zaujmout na pohled a musí mít šmrnc. Drobné prohřešky v detailech vzhledu nebudou malé nezbednice přijímat lehce a s úsměvem, naopak je rozzlobí.

Postel pro holky musí být krásná v noci po rozsvícení světla v pokojíčku i ve dne ve svitu slunce. Ideální je barevná kombinace bílé nebo krémové s pastelovými tóny střední sytosti, které moc neruší a nepůsobí agresivně. Vítanou je taky varianta přírodního dekoru dřeva. V tomto případě je nejlepší světlé provedení.

To Top