Interiér

Připravujete se na malování domácnosti? Nezapomeňte na tyhle základní potřeby!

pixabay.com

Malování domácnosti je vždycky jeden ohromný velký nepořádek. Všude je špína, všude je nastěhovaný nábytek a věci a celkově jde o slušný chaos. V tomhle chaosu ale člověk jednoduše zapomene na některé důležité věci, které při malování nesmí chybět. Dnes si shrneme, na co všechno raději myslet, než otevřete kýbl s barvou a vlezete na štafle.

Co vše potřebujete, abyste ochránili podlahu a nábytek?

Málokdo si přeje po malování zjistit, že má kompletně zašpiněný nábytek a podlahu. Dvojnásob to pak zamrzí u savých materiálů, ze kterých barvu nejspíše nikdy už nedostanete. Je proto ideální v první řadě myslet na ochranu proti barvě. Jednoduchá sáčková fólie dokonale postačí a plachta o rozměru několika metrů čtverečních se pohybuje v ceně kolem dvaceti korun.

Určitě se vyplatí vzít minimálně dvě a nějakou do zásoby. Sáček se totiž jednoduše protrhne a je proto dobré mít i náhradní. Zapomínat byste rozhodně neměli ani na krepovou pásku. S ní můžete například udělat opravdu ostré hrany kolem rámů dveří, oken nebo kolem nábytku. To, že pošpiníte barvou pásku přeci nevadí. Ta se jen jednoduše sloupne a výsledkem je dokonale ostrý přechod barev.

Co takhle pracovní oděvy a pracovní obuv?

Při malování se zároveň zničí spousta oblečení a obuvi. Dvojnásob to platí v případě, kdy malujete například s takzvanými „mailovými“ barvami. Ty nejsou na vodní bázi a proto se nedají později z tkanin ani vyprat.

Rozhodně proto investujte a kupte si na malování pracovní oděvy a pracovní obuv, které se nebudete bát pošpinit a zničit. Stejně je později použijete při další rekonstrukci nebo například na zahradě. Malířská klasika se pozná už jen podle čisté bílého oděvy. Zapomínat byste ale neměli ani na pokrývku hlavy. Čistit barvu z pokožky na hlavě, nebo žmolky zbytku barvy z vlasů rozhodně není nic příjemného o co byste stáli.

To Top