Dům

Ohýbání betonářské oceli a kari sítí na míru

pixabay.com

Betonářskou ocel a kari sítě zná bezpochyby každý. Jde o ocelový stavební materiál, jenž nachází své primární užití ve spojení s betonem. A to v souvislosti s dosažením vyšší pevnosti dané betonové plochy. Díky tomu je zajištěna dlouhověkost a odolnost takového stavebního elementu.

Betonářská ocel i kari sítě mají předem dané rozměry. Ať už jde o průměr oceli, velikost ok a ostatní normované parametry. Pokud je váš prostor pro uložení těchto prvků odlišný, musíte si stavební materiál jednoduše přizpůsobit vlastním potřebám.

Jenže, to nemusí být úplně tak snadné, pokud se bavíme o silné oceli. Na mysli nemáme snad ani tak řezání, k němuž vám mimochodem poslouží i domácí technika. Daleko horší to může být s ohýbáním. A to nejenom oceli do betonu, ale také běžné kari sítě.

Profesionální ohýbání dle dokumentace

Abyste doma nemuseli betonářskou ocel ohýbat tzv. přes koleno, vyplatí se využít profesionálních služeb. Ideálně společnosti, která se hutním materiálem dlouhodobě zabývá. V takovém případě vám stačí jediné. Mít základní či podrobný nákres vámi plánovaného ohybu, včetně jednotlivých rozměrů.

Betonářská ocel i kari sítě jsou následně ohýbány za pomoci speciální techniky. Získat tak můžete tvar a velikost, jež vyhovuje vašemu použití, ať už je to na dně základové desky nebo kdekoliv jinde. Tento způsob ohýbání je poptávaný také v případě, že máte zájem o větší množství oceli, což je pochopitelné. Ve výsledku ušetříte svůj drahocenný čas i peníze.

Jestliže se chystáte jakkoliv upravovat, potažmo ohýbat kari sítě a vůbec betonářskou ocel, zvažte, zda není lepší tento úkon svěřit odborníkům. Vždyť přesnost je při výstavbě na místě a jen málokdo se chce dobrovolně okrádat o své fyzické síly. Ohýbání na míru je totiž tou pravou cestou k úspěchu.

To Top