Interiér

Plánujete rekonstrukci podkroví? Vyvarujte se těchto častých chyb!

zdroj: pixabay.com

Podkrovní prostory mají bezesporu své nezaměnitelné kouzlo a není se čemu divit, že mnoho lidí život v podkroví nesmírně láká. Pro někoho je příslibem útulnosti, pro jiného zase vidinou romantiky. Jestliže i vy plánujete rekonstrukci podkroví, ze kterého si chcete vykouzlit příjemné místo pro pohodlný a spokojený život, pak byste měli vědět, jakých chyb se vyvarovat. My totiž známe nejčastější přešlapy, které by mohli vaši snahu sabotovat.

Na jaké chyby si dát pozor?

První věc, na kterou byste se ještě před samotnou rekonstrukcí vnitřních prostor měli zaměřit, je střecha. Stav střechy je totiž v tomto případě klíčový. Pokud bude střecha ve špatném stavu, znamená to jedině problémy. Proto nejdříve věnujte pozornost střeše, kterou důkladně zkontrolujte, případně se postarejte o jejich nápravu. Nezapomínejte na ochranné pomůcky, zvláště budete-li pracovat ve výškách.

Tmavých barev se vyvarujte

Podkroví samo o sobě působí stísněným dojmem, rozhodně je na pohled menší, nežli klasický prostor bez zkosených stěn. Abyste se zbytečně nepřipravili o cenné centimetry, vyvarujte se tmavým barvám. Ty by způsobily, že se daný prostor opticky ještě více zmenší, což určitě nepotřebujete. Co se především výmalby týče, volte raději světlejší odstíny – nemusí to být nutně jen bílá, nabízí se i další světlé barvičky jako třeba žlutá, zelená nebo béžová.

Všeho moc škodí

Je jasné, že i lidé žijící v podkroví potřebují úložné prostory, protože ty jsou zkrátka potřeba všude, bez ohledu na to, jestli žijete v podkrovních prostorech, panelákovém bytě nebo rodinném domě. Co se ale nábytku v podkroví týče, platí zde známé rčení: všeho moc škodí. Proto se snažte zajistit si dostatek místa na uložení všeho, co potřebujete, ale zároveň se vyvarujte tomu, aby podkrovní byt působil zastavěně a přeplněně.

To Top