Reality

Počet nemovitostí v exekucích se v posledním roce výrazně zvýšil

Unsplash.com

Již jenom samotná existence mnoha exekucí je problémem, který je dlouhodobě tou největší finanční komplikací po českou veřejnost. Zadlužení ve formě exekuce bohužel u nás dosahuje tak vysokých čísel, že se procentuální podíl lidí s podobnými problémy pohybuje v celých desítkách procent. Což rozhodně není málo.

Jedna z mnoha věcí, které mohou postihnout lidi v exekuci, je také obestavení jejich nemovitostí. A to mnohdy může být extrémně nepříjemnou záležitostí, která nekončí ničím příjemným.

Dražba jakožto největší postrach

Dražba nemovitostí je bohužel součástí každodenní exekuční praxe v České republice. Na tom by se v první moment nemuselo jevit nic nepříjemného nebo extrémně složitého. Ale bohužel je tady ten fakt, že se během exekuční dražby celá řada nemovitostí extrémně podcení.

A to až do takové výše, že se bohužel dostávají nemovitosti až na třetinovou hodnotu svojí reálné tržní ceny, za kterou by byly prodány za pomoci výkupu nebo prodeje přes realitní kancelář. Kvůli tomu se mnohdy dražba namísto efektivního řešení problémů stává jenom velkým postrachem všech lidí, kteří se do ní dostanou.

Výkup nemovitostí ale může mnohé zachránit

Možná vás to překvapí, ale i v takové patové situaci máte ještě možnosti, jak velice výhodně prodat takovou nemovitost. Některé společnosti, které se specializují na výkup nemovitostí, se mimo jiné mohou zaměřit také na výkup takových, které jsou obtěžkány břemenem. Hlavní výhodou tady pochopitelně je, že taková společnost vykoupí vaši nemovitost extrémně výhodně oproti tomu, za kolik by se vydražila v rámci dražby. Další výhodou je, že takové společnosti vykupují samostatně, tak se vyhnete dlouhému čekání typickému pro realitní kanceláře, kde je firma pouze prostředníkem a kupec se teprve musí dohledat.

To Top