Byt

Přes pandemii vzrostl zájem o nemovitosti k pronájmu

pexels.com

Cena nemovitostí je jednou z nejvariabilnějších proměnných na obchodním trhu. Jen málokterý trh je totiž tak pružný jako právě reality. Odráží se na něm totiž dopady na ekonomiku a funkci tolika různých podniků, že je opravdu těžké najít funkční rovnici pro získání potencionálního zisku nebo ztráty na trhu. Jak je to ale s nemovitostí, které se v průběhu pandemie i zásadně mění?

Pro koupi nemovitosti jednu dobu nebyla lepší chvíle

Pravdou je, že kdo si nakoupil nemovitosti v rámci loňského jara a léta, tak na tom dokázal vydělat. Při nákupu nemovitosti totiž ze zákona musíte odvádět i daň, která je zvaná jako „daň z nově nabyté nemovitosti“. Jedná se o daň, která je procentuálně propočítaná na základě tržní hodnoty nemovitosti jako takové.

Kdo ale měl štěstí a dost chytrosti, tak do nemovitostí investoval právě loni na jaře. Přišla totiž naprosto jedinečná možnost pořídit nemovitost, aniž byste byli vázáni právě daní z nově nabyté nemovitosti. V případě nákupu domků šlo i v menších investicích rovnou o deseti tisícové částky, které zůstaly v peněženkách nákupčích.

Pronájmy jsou stále populárnější

Možná i proto, že mnozí investoři čekali na tuto zcela nepředvídatelnou šanci, se na realitním trhu probudila nevídaní aktivita, která se točila kolem nákupu nemovitostí pro budoucí pronájmy. Jednou z možností, proč to tak bylo, je i zdokonalení a rozšíření služby správa činžovních domů, která těmto majitelům dává neocenitelnou pomocnou ruku. Dopady této správy nemovitostí jsou ale pozitivní všemi směry. Realitní kanceláře získávají neustálé portfolio aktivních podnikatelů, klienti v podobě majitelů nemovitostí zase svoje zásadní jistoty. A na škodu nepřijde ani nájemním na konci řetězce, protože tyto služby pomohou s likvidací nepoctivých pronajímatelů.

To Top