Dům

Při práci na stavbě myslete na vaše bezpečí

stavba domu
pixabay.com

Pracujete na stavbách nebo si vlastníma rukama stavíme svůj vlastní vysněný domeček? V tom případě je dnešní článek určený právě vám! Pokud se na stavbách pohybujete, pak určitě víte, kolik nástrah tady na vás číhá doslova na každém kroku. Holé trámy, poházení nářadí, rozsypané hřebíky, ale také prach v případě, kdy něco bouráte nebo brousíte. Zkrátka je toho hodně, co může ohrozit vaše zdraví, které máme každý jen jedno a je tedy potřeba o něho dostatečně pečovat.

Myslete na své zdraví, nikdo jiný to za vás neudělá

Myslet při pohybu na stavbách na svoje zdraví a svojí bezpečnost je povinnost každého, kdo se na stavbách pohybuje. Jestliže jsou rozdělané domy či jiné budovy, které ještě ani zdaleka nejsou hotové, vaším každodenním chlebem, pak musíte na své zdraví a bezpečí při práci myslet sami, protože nikdo jiný to za vás neudělá. Samozřejmostí by měly být pracovní oděvy, jejichž úkolem je ochránit vás před případným zraněním a zároveň vám pro práci, kterou vykonáváte, zajistit maximum pohodlí.

Pro každého se něco najde

Pracovní oděvy jsou poměrně široký pojem a vy možná nevíte, co si pod ním představit. Namátkou zmíníme například monterky, ať už s laclem nebo bez laclu, které mají praktické kapsičky a na nošení jsou velice pohodlné. Základem každého outfitu je tričko, chybět by vám neměla mikina, pokud pracujete v horkém létě, oceníte vzdušné kraťasy. Je toho hodně a každý si dokáže najít to, co pro svou pohodlnou a bezpečnou práci potřebuje.

I na maličkostech záleží

Kdo pracuje na stavbách, ten ví, kolik práce představuje postavit jakoukoli budovu. Jste zde nuceni dělat jak velké a ihned viditelné práce, tak i ty menší, které sice nejsou na první pohled vidět, ale pro výsledný celek jsou nesmírně důležité. Ať už se budete chtít pustit do jakékoli práce, nezapomeňte na ochranné pomůcky. I ty slouží k tomu, aby minimalizovaly riziko možného úrazu. Mezi ochranné pomůcky patří například helmy, rukavice nebo respirační roušky.

To Top