Bydlení

Proč mohou být činžovní domy v Praze opravdu dobrou investicí?

unsplash.com

Svět investic nám dneska nabízí tak moc velké množství možností, až si mohou jednotliví zájemci vybírat mezi opravdu stovkami jednotlivých možností. přitom různé možnosti dokáží nabídnout parametry, které mohou jednoho zaujmout a druhého naopak vůbec.

Nemovitosti jsou mezi nimi postaveny stejně tak. Menší nemovitosti sice nejsou tak vysokou investicí a jejich návratnost je opravdu velká, ale zároveň nemůžeme očekávat vysoké zisky z jejich provozu. Naopak velké nemovitosti mohou generovat opravdu vysoké zisky, jenže návratnost není zdaleka tak krátká, jako u drobných investic. Jak si v tomto porovnání ale stojí činžovní domy v Praze?

Velké množství domů, stále ale poptávka

Bavíme se o největším českém městě a pochopitelně i tou nejzalidněnější oblastí v naší republice. Díky tomu tak nikoho nepřekvapí, že činžovní domy Praha může čítat po desítkách a stovkách nejen v rámci města, ale mnohdy i v rámci jednotlivých městských částí. I přesto, že je ale trh opravdu velice nasycený, je konkrétně o tyto nemovitosti zájem, co se nedá ignorovat. A přesně proto mohou být i opravdu velice dobrou investicí.

Neustálý zájem o dostupné bydlení

Činžovní domy jsou extrémně důležitou součástí města, co se týče získání dostupného bydlení. V Praze je už dlouhodobě opravdu velký tlak na to, aby se ukazovalo více a více takových bytových jednotek, které mohou být zajímavých východiskem i pro mladé a nově se přistěhovalé. Proto jejich obsazení nebude problém.

Zvyšující se cena nemovitostí

I v případě, kdy nemovitost nebude plnit svůj účel napořád, pro vás bude velkou investicí. Cena nemovitostí se totiž opravdu extrémně zvedá. Zatím co dříve byl standard zvýšení ceny v rámci desetin procent, tak poslední roky ukazují meziroční zvýšení cen dokonce v řádech procent.

To Top