Bydlení

Starosti o velké nemovitosti, aneb jak nedojít ke ztrátě při správě činžovního domu?

unsplash.com

Nemovitosti a realitní trh jsou v současnosti zcela po právu považovány za prostředí, ve kterém můžeme mít až nevídané možnosti kvalitních investic a služeb. Mezi všemi výhodami je ale problém v tom, že na každém kroku vedle možnosti výdělku, aniž bychom přitom ztráceli nemovitost, přichází i řada problémů.

Některé problémy jsou způsobeny lidským sektorem, jiné potom způsobuje technologický stav nemovitostí nebo trh jako takový. Na starosti o velké nemovitosti byste tak nikdy neměli být sami, a především byste nikdy neměli podceňovat mnohá rizika.

Kvalitní prošetřování ubytovaných

Spousta lidí se tomuto tématu vyhýbá z jednoduchého důvodu, mají obavy z toho, že sahají někomu do soukromí. Data, ke kterým se ale v mnoha registrech dostanete, jsou přitom víceméně veřejná a nahlédnout do nich může skoro každý. Proto není žádným zločinem, ani ničím nepřirozeným, že si chcete dát pozor na to, koho ubytujete. A to alespoň tím, že si ověříte jeho stav, co se týče registrů dlužníků nebo plátců.

Vložte nemovitost do správy

Další možností je správa činžovních domů, kterou provozují některé realitní kanceláře. Princip je v tomto případě opravdu velmi prostý. Jde o to, že na základě plné moci stanovíte vy a kancelář privilegia a možnosti, jak s nemovitostí nakládat. Za měsíční paušál potom realitní kancelář nakládá s nemovitostí, zatím co vy jste zcela ošetřeni před běžnými riziky. Ty spadají do rukou kanceláře.

Neustále hlídejte technický stav

Vždycky se snažte mít pravidelné informace o tom, jaký je stav nemovitosti. především potom stav inženýrských sítí, které jsou tím nejčastějším důvodem ztrátových havárií. Proto by měly pravidelně všechny procházet kvalitní kontrolou a případnou opravou z rukou profesionálních řemeslníků.

To Top