Dům

Prodej podílu domu: Jak na to?

prodej podílu domu
pixabay.com

Nevíte, jak prodat podíl domu, který vlastníte? Existuje několik variant, jak postupovat. Jedna z možností je, že si vše zařídíte sami, druhá varianta zahrnuje pomoc realitní kanceláře. Pokud ani jedna z variant nepřinese úspěch, můžete se rozhodnout pro výkup podílu domů.

Pomoc realitní kanceláře

Obrátit se s prodejem jakékoliv nemovitosti na realitní kancelář s sebou nese několik výhod, tj. oslovení širšího spektra lidí a možnost získat co nejvyšší ceny. Při výběru realitní kanceláře si nezapomeňte přečíst reference, kterých je plný internet.

Prací realitní kanceláře je sestavit vám zajímavý inzerát, zprostředkovat možnost prohlídky potencionálním kupcům a také shánění kontaktů na zájemce. Řeknou Vám, jaké právní dokumenty budete k prodeji potřebovat. Pod odborným právním dohledem se postarají o zhotovení patřičné smlouvy. Jako bonus realitní kancelář působí důvěryhodným a bezpečným dojmem na kupujícího.

Prodejte ho sami

Rozhodnete-li se pro prodej podílu svépomocí, máte před sebou spoustu práce. Prioritně musíte podíl nabídnout ostatním spoluvlastníkům, pokud nebudou mít zájem, můžete ho nabídnout někomu dalšímu. Musíte najít hodně navštěvované inzertní stránky, na které vložíte poutavý inzerát s fotkami Vaší nemovitosti. Dále budete mít na starost zajistit prohlídky nemovitosti a komunikovat se zájemci o koupi.

Když ani jedna varianta nenajde kupce

Nastala ta situace, že jste vyzkoušeli obě dvě varianty prodeje a ani jedna nepřinesla zájemce o Vaši část domu? Nebo na prodej spěcháte a nemáte možnost čekat tak dlouho, jak by bylo potřeba? V obou případech Vám může vytrhnout trn z paty výkupní společnost v podobě výkupu podílu domu. Jedná se o zrychlenou formu celého prodejního procesu, neboť se nečeká na vhodného kupce. Své peníze dostanete okamžitě na ruku. Za toto urychlení však počítejte s ponížením výkupní ceny. Záleží jen na Vás, jak moc na své peníze a uskutečnění prodeje spěcháte.

To Top