Interiér

Rolety nebo žaluzie?

zdroj: pixabay.com

Řešíte u vás doma otázku stínící techniky a nemůžete se rozhodnout, jestli jsou lepší rolety nebo žaluzie? V tom případě je dobře, že si čtete náš dnešní článek. Společně se v něm podíváme na výhody a nevýhody, které každá stínící technika nabízí, a rozlouskneme oříšek, která z nich má navrch.

Žaluzie jsou klasika

Co si budeme povídat: žaluzie jsou klasika, kterou zná asi úplně každý. Dříve tolik možností nebylo a žaluzie tehdy vnesly úplně jiný nádech do světa stínění. Nebylo se tak čemu divit, že se velmi rychle začaly objevovat ve většině domácností, kde plnohodnotně plnily svůj účel. Klasické žaluzie jsou cenově přístupné a patří k nejlevnějším řešením vůbec. Na druhou stranu je ale jejich stinnou stránkou horší údržba, protože musíte udržovat čistou lamelu po lamele a to kdekoho velmi rychle otráví.

Rolety už nejsou tím, čím bývaly

I rolety patří k lidmi známé stínící technice a je pravda, že i rolety s námi drží krok už několik let. I zde ale musíme říci, že dnešní rolety už nejsou těmi, kterými bývaly dříve. Za několik let, kdy jsou k dostání, ušly pořádný kus cesty a změnily se nejen materiály, ze kterých se vyrábí, ale i technika a styl. Současné rolety jsou velmi moderní a v domácnostech stále žádanější, k dostání jsou v mnoha provedeních, ať už barevných nebo s nějakým pěkným vzorem nebo motivem.

Pro co se rozhodnout?

Co se žaluzií a rolet týče, nelze asi s jistotou říci, který typ stínící techniky je lepší. Každá z nich má své plusy i mínusy, proto vy sami musíte zvážit, pro kterou variantu se rozhodnete. Tak či onak získáte domů šikovného parťáka, který vás zbaví nežádoucích slunečních paprsků a zároveň dodá soukromí.

To Top