Interiér

Obývací pokoj je centrem domácnosti: jak ho vyšperkovat k dokonalosti?

zdroj: pixabay.com

Velmi často se říká, že je obývací pokoj centrem domácnosti, protože sdružuje rodinu pohromadě a poskytuje jim zázemí, kde mohou společně trávit volný čas. V obývacím pokoji rovněž zpravidla hostíme své návštěvy, proto je na místě, aby nás zrovna tento interiér reprezentoval a byl naší chloubou. V dnešním článku vám poradíme, jak váš obývací pokoj vyšperkovat k dokonalosti.

Chcete změnu? S chutí do toho!

Možná jste svůj obývací pokoj zařizovali před několika lety a jeho design i styl vám poslední dobou začíná připadat okoukaný, nudný a nezajímavý. Skvěle, to je ideální příležitost, proč se pustit do změn a nebát se jich. Co tedy můžete ve svém obývacím pokoji udělat jinak? Věřte, že je toho opravdu hodně!

Pohrajte si s dispozicí

Vždycky jste si přáli čtecí koutek, který byste měli jen pro sebe? Nebo si co do prostoru u vás doma nemůžete příliš vyskakovat, takže jste si nemohli dovolit mít pro sebe tzv. trucovnu? Pokud vám to dispozice obývacího pokoje alespoň trochu umožní, vyhrajte si s příčkami. Ty mohou být buď zděné, což je náročnější i finančně nákladnější, nebo můžete pokoj tzv. předělit třeba japonskou stěnou nebo větší knihovnou.

Nové barvy budou pokoji slušet

Neexistuje jednodušší způsob, jak si doma proměnit obývák, nežli vzít do ruky štětec nebo váleček a nově vymalovat. Divili byste se, co s vaším obývákem dokáže nový odstín na stěnách! I s barvami si můžete vyhrát, můžete si jednu zeď udělat výraznější, nebo malování doplnit o tapety a podobně. Pamatujte přitom na čistotu a noste pracovní rukavice, díky kterým se neumažete, samozřejmostí by mělo být i pracovní oblečení, abyste si třeba nezničili drahou košili, kterou máte tolik rádi.

To Top