Kuchyně

Rustikální versus moderní kuchyně. Víte co od nich můžete očekávat?

pixabay.com

Rustikální a moderní kuchyně může v rukou opravdových expertů propojit to nejlepší do jednoho, ale v principu jsou si velice vzdálené. Cokoliv rustikálního je uzpůsobené tomu, aby to co nejvíce udržovalo přírodní tón i tvary, zatím co moderní kuchyně nových generací s přírodním zobrazením příliš společného nemají. Obojí jsou ale oblíbenými žánry, které dokážou vytvořit úžasné prostory.

Rustikální kuchyně vždy sázely a budou sázet na dřevo

Dřevěný dekor. To je prostě něco, čeho se nikdy nemůžete v rustikálních kuchyních zbavit. A nezáleží na tom jestli budete pořizovat kuchyně na míru nebo kupovat předpřipravenou kuchyň z hromadné výroby. Dřevo vždycky bylo, je a bude budoucnost rustikálního vzhledu nábytku a interiéru.

A není se čemu divit, protože stromů vhodných na opracování do nábytkové podoby je celá řada a díky tomu můžeme i minimálně upravované dřevěné materiály rozdělit do desítek neobvyklých odstínů. Každý kus nábytku navíc nabývá velkého kouzla tím, že je naprostým unikátem. Každý zvěrokruh, kaz i dokonalost dřevěného materiálu je totiž naprosto neopakovatelná a rustikální kuchyně tohoto principu právě dokonale využívají.

Moderní kuchyně na vás dýchnou především nevšední estetičností

V moderních kuchyních jsou naopak dřevěné dekory jen minimálně používané a oproti mnoha barvám se zde ladí spíše do dvojice, maximálně trojice jednotlivých odstínů. Plochy přitom na první pohled bývají velice strohé a jednoduché.

V moderních kuchyních dokonce potkáte i takové doplňky jako jsou nerezové pracovní plochy a nerezový dřez je dnes například naprostou samozřejmostí. To první co vás při pohledu na moderní estetickou kuchyň napadne je naprostá čistota a sterilita. To rozhodně není špatně, protože v kuchyni je to důležitá součást interiéru a zároveň je to i cílený dojem z podobného vzhledu.

To Top