Kuchyně

Víte, jaké materiály jsou v moderních kuchyních oblíbené?

pexels.com

Moderní kuchyně jsou jednou z bytových ploch, které za poslední roky prošly snad tou největší inovací. Od kuchyní z nezáživné bílé kovové linky a umakartového jádra se dostal interiér této místnosti na úroveň jako nikdy předtím. S tím se pochopitelně pojí i trend výroby kuchyně na míru, které dávají k dispozici celou řadu zajímavých materiálů.

Populární jsou dřevěné kuchyně na míru

Investice do kuchyně na míru se rozhodně vyplatí a pokud navíc budete investovat do tak vděčného a kvalitního materiálu, jako jsou například právě kuchyně z kvalitního dřeva, tak se nemusíte bát jakýchkoliv problémů s funkcí a výdrží kuchyně.

Dřevo patří dodnes mezi jeden z nejoblíbenějších a nejvděčnějších materiálů. To ale pochopitelně ovlivňuje také jeho cenu a kuchyně i nábytek ze dřeva jsou podstatně dražší než dřevotřískové či umělé komponenty. Není to dáno ani zdaleka obtížností zpracování, jako spíše tím, že cena kvalitního dřeva neustále roste a tento trend nejspíš jen tak nepomine. Pokud tedy chcete investovat do originální a nesmrtelné kuchyně na míru z kvalitního dřeva, je právě ten nejvhodnější čas.

Nerezové plochy prorážejí i do domácností

Pokud jste někdy pracovali v gastronomii, nebo jste viděli detailně profesionální kuchyně, tak si určitě všimnete spousty ploch z nerezové oceli. Je to tak především kvůli tomu, že jsou vysoce praktické na časté užívání a z pohledu profesionálního provozu jsou pochopitelně i dokonalou volbou z pohledu hygieny.

Nerezová plocha se totiž velice rychle a jednoduše čistí, přičemž ji například aromatické suroviny nedokážou zanést vůní nebo ji zabarvit. Zároveň se na ní dá i krájet a pracovat s materiálem, aniž byste se museli bát jakéhokoliv poškození a čištění nerezové plochy je doslova brnkačka. Není tak divu, že se stávají oblíbené i v domácích kuchyních.

To Top