Stavba

Stavění bez kari sítě nemá cenu

obrázek: www.maxpixel.net

 

Každý určitě ví, že beton je základním stavebním materiálem při budování nejrůznějších staveb. A nemusí se jednat pouze o mosty, mrakodrapy a velké komerční objekty. S betonem se dostanete do styku také při výstavbě vlastního rodinného domu, pergoly a ostatních typů nemovitostí.

Pokud se chystáte na podobnou činnost svépomocí, nezapomínejte na jednu důležitou věc. Ta se týká především betonových ploch, jakými jsou kupříkladu základová deska. Myslet musíte na to, že kromě betonu patří k takové části stavby i kari sítě. Ano, ocelový hutní materiál, jež má v tomto směru zásadní roli. A jaká že to je?

Sítě do betonu kari slouží ke zpevnění betonové plochy. V okamžiku, kdy budete aplikovat do příslušné výšky betonu vhodné kari sítě, docílíte u takového stavebního prvku daleko lepších vlastností. A o to jde bezpochyby každému staviteli, který si buduje domov na spoustu dlouhých let. Jmenovat lze třeba vyšší pevnost, pružnost, odolnost a v neposlední řadě životnost. To jsou předpoklady, kvůli kterým se určitě vyplatí investovat několik stovek korun do pořízení kvalitních kari sítí. Jde ostatně o minimální investici v porovnání s výdaji za celou stavbu.

Kari sítě pochopitelně nabývají nejrůznějších podob. Jejich hlavním rozlišovacím prvkem je průměr podélného a příčného drátu. Přihlížet také musíte k jednotlivým roztečím a v neposlední řadě i k celkové velikosti. Pokud budete aplikovat více sítí do betonu kari vedle sebe, myslete na to, že se musí překrývat, aby bylo dosaženo požadovaného výsledku.

Tak neváhejte a pusťte se do betonování příslušných ploch, k nimž využijete i správné kari sítě. Takové, které budou korespondovat s příslušnými normami ČSN a u nichž máte záruku požadovaných vlastností. Tento žebírkový materiál zkrátka není radno podceňovat, na to se můžete spolehnout.

To Top