Byt

Ušetřete místo díky patrové posteli

Ušetřete místo díky patrové posteli

Postel většinou v pokoji zabere nejvíc prostoru. Naštěstí se dá využít patrová varianta, kterou ocení děti i dospělí. Některé varianty se hodí i pro páry, ať už manželské, nebo žijící na psí knížku. Patrová postel je chytré řešení, které ušetří spoustu místa. Přečtěte si víc.

pastedGraphic.png

Výhody patrových a dvoupatrových postelí

Na prvním místě je samozřejmě ušetření místa, přesněji plochy v pokoji. Tady ale výhody patrových postelí nekončí. Výše položené lůžko je perfektní variantou pro všechny lidi citlivé na prach, hlavně pro alergiky a astmatiky, kteří na nízko položených postelích bojují se suchým kašlem a špatně spí.

Dvoupatrová postel kromě vyvýšení nabízí taky prostor pro dalšího spáče. Hodí se zejména do dětských pokojů, ale své místo může mít i v pokoji pro hosty nebo v penzionech. Opět platí, že hlavní výhodou je ušetření místa. Přes den pak může vrchní lůžko posloužit jako odkládací plocha na ložní prádlo a spodní patro jako improvizovaná sedačka.

Patrové postele děti zbožňují

Pokud vás v dětském věku patrová postel minula, je to škoda. Kluci i holky set dvojice postelí nad sebou fascinuje, navíc jsou dneska k mání v mnoha barvách a tvarech, takže si na své přijde úplně každý potomek. V případě dětských postelí je důležitá bezpečnost, především zábradlí chránící před pádem z horního lůžka nebo k přidržování při lezení nahoru.

Výhodou je víc místa pro veškeré denní aktivity dětí, které navíc v mžiku zvládnou patrovou postel pomocí deky a fantazie proměnit na obávanou pirátskou plachetnici, hrad nebo třeba vzducholoď. Takže patrová postel dětem sedí ve dne i v noci a je dobře vyvážená, pokud jde o poměr ceny a kvality materiálu. 

To Top