Volný čas

Víte, co je potřeba dodržovat pro uchovávání paliva v nádrži na naftu?

eurotankdiesel.cz

Jedinou možností jak dlouhodobě uchovávat paliva, jsou specializované nádrže na naftu. Pokud byste chtěli uchovávat palivo v kanystrech a podobných barelech, tak časem narazíte na jeho výraznou degradaci. To stejné platí také v případě, kdy byste si přáli uchovávat palivo dlouhodobě přímo uvnitř vozu.

Nádrže na naftu jsou specializovaná zařízení, která slouží k dlouhodobému uchovávání a mnohdy také ke kontrolovanému tankování do jednotlivých vozů či od jednotlivých řidičů. I pro jejich provoz ale musíte splnit nejednu důležitou podmínku.

Nádrže jsou bezpečné, ale žádný oheň v okolí

Jednou z nejdůležitějších podmínek je pochopitelně úplná absence otevřeného ohně v okolí. Sice vám to může znít jako naprostá samozřejmost, ale mnohdy dokáže provozovatele překvapit to, jaké zdroje žáru jsou brány jako otevřený oheň.

V případě dílen a opravárenských doků na firmách se například počítají jako zdroje otevřeného ohně stanoviště s autogenem a podobné technologie. Nádrže na naftu tak musí mít od podobných míst nutný odstup, aby mohly být umístěny ve firmě.

Řada norem a podmínek pro prodej i držení nádrží

Nádrže na naftu a další paliva jsou víceméně stále brány jako lehké ekologické riziko, protože je stále hojnější počet nádrží na firmách, které je dříve nevyužívaly. Proto je potřeba nějakým způsobem regulovat počet nádrží a s tím i vlastnictví.

Prodejci nádrží musí splňovat důležité podmínky, mezi které patří celá řada zákonných nakázání, bezpečnostních školení nebo i přímo školení od výrobců nádrží. Pokud poté chcete nádrže na paliva využívat plnohodnotně u vás na firmě, tak zde musí být zodpovědná osoba, která splňuje další podmínky. Mezi ně patří například požární školení, ve kterém se probírá postup hašení v případě havárie nádrže.

To Top