Volný čas

Jak je přerozdělená doprava zboží a produktů v České republice?

pexels.com

Každá země má svým způsobem osobitou infrastrukturu, která se liší podle toho, v jakém prostředí se ocitá. Podle toho jsou pak zvoleny hlavní dopravní tepny, od kterých se pak odráží například i doprava zboží a produktů, které se budeme věnovat v dnešním článku. Víte jaký druh dopravy je nejtypičtější pro Českou republiku?

Kamionová doprava vévodí celorepublikovému zásobování

Možná nikoho nepřekvapí, že je u nás stále nejvíce zastoupeným druhem dopravy právě kamionová. Pokud porovnáme naši infrastrukturu silnic a dálnic s okolními zeměmi, jsme bohužel rozhodně mnoho let pozadu. Jenže i tak je pro České firmy a obchody nejideálnější a nejdostupnější varianta dopravy právě kamionová.

Tento stav potom dává možnost rozvoje a prosperity i spoustě jiných okruhů podnikání a profesí. Jsou u nás například jedny z nejmodernějších a nejvybavenějších vozových parků. Stejně tak jsou dostupné pro široké spektrum podnikatelů kvalitní nádrže na naftu, které umožňují celé řadě společností mnohem lepší řízení svých aktivit.

A abychom ke konci povídání o kamionové dopravě dokázali vše převést do srozumitelných čísel, tak si představte, že kompletní rozvoz produktů a zboží do prodejen pomocí kamionů u nás pokryje celkem osmdesát procent prodeje!

Vedle kamionů jsou stále frekventované železniční trasy

Další velice vyspělou trasou u nás, jsou železnice. Tady je ale celá problematika lehce specifická. A proč? Málokdy zde dochází k převážení běžných produktů, které se denně kupují. To má na starosti již probraná kamionová doprava.

Většinu své produkce pomocí železnic například distribuuje automobilka Škoda a stejně tak dává důvěru vlakové dopravě naprostá většina společností pracujících s palivy a chemikáliemi. O chemickou výrobu, dolování nebo provoz mnohých elektráren a tepláren, se tak stará kompletně železniční dopravní infrastruktura.

To Top