Bydlení

Vyberte si do své koupelny sprchový kout snů! V nabídce je mnoho designů a provedení

Sprchové kouty patří neodmyslitelně k jedněm z nejdůležitějších součástí každé koupelny. Jsou totiž velmi praktické, můžeme je použit kdykoliv, když si chceme dát rychlou sprchu a netoužíme napouštět vanu. Ve vaně je ostatně sprchování praktické mnohem méně a musí být taková vana doplněna sprchovou zástěnou, abychom nenamočili po celé koupelně. Z toho důvodu jsou zkrátka sprchové kouty stále velmi oblíbené.

Výběr sprchových koutů je opravdu široký

Dobrou zprávou je, že v současné době je nabídka sprchových koutů opravdu velice široká. Můžete si vybrat sprchový kout v té nejklasičtější podobě, až po kouty, které působí vskutku moderním a nadčasovým dojmem. Jaké sprchové kouty vlastně najdeme běžně v nabídce? Jsou to třeba: 

  • Čtvercové a obdélníkové kouty
  • Nástěnné kouty a kouty atypických tvarů
  • Walk-in sprchové zástěny
  • Sprchové masážní boxy

Protože v případě sprchového koutu se tento okamžitě stane dominantou v každé koupelně, je určitě vhodné přizpůsobit jeho vzhled celkovému designu koupelny. Pokud si třeba pořídíte sprchový kout 90×90 v moderním provedení, koupelnu tím velmi provzdušníte. Na to jsou ideální právě ve výčtu výše zmiňované walk-in sprchové zástěny. Jedná se o speciální konstrukci, kde je vstup do koutů bez jakékoliv překážky. V podstatě se jedná o kout bez spodní vany.

Samozřejmě v mnoha případech není možné jiné řešení než využití klasického koutu. V tomto ohledu patří mezi oblíbený sprchový box 80×80, dnes už dá se říci menších rozměrů. U klasického koutu se zpravidla dostanete samozřejmě na nižší cenu než u designových specialit.

Specialita v podobě masážního sprchového boxu

Za zmínku určitě stojí speciální sprchové masážní boxy. Ty jsou stylovou záležitostí, ale dokáží ulevit namoženému tělu po náročném dni. Sprchový box vám tak dopřeje relaxaci při každém sprchování. Mohou zde být speciální trysky na nohy, případně také parní lázeň.

To Top