Interiér

Žaluzie, rolety nebo japonské stěny?

zdroj: pixabay.com

Pod pojmem stínící technika si v současné době můžeme představit ledasco. Zatímco dříve byly k dostání klasické rolety, které jsme svého času mohli vidět snad v každé domácnosti, postupem času se rozmohly žaluzie, jež se v některých domácnostech objevují i dnes. To ale ani zdaleka není všechno, nemluvě o tom, že i rolety nebo žaluzie ušly pořádný kus cesty a dneska nám mohou nabídnout mnohem více, nežli co jsme od nich mohli očekávat dříve.

Žaluzie

Žaluzie jsou klasika, kterou zná úplně každý. Ovšem i tady můžete narazit na rozdíly, neexistuje totiž pouze jeden typ žaluzií. Všichni víme, jak vypadají klasické vnitřní žaluzie, které tvoří tenké lamely a které se přidělávají do oken. Pokud vás ale tahle jejich podoba neláká, můžete se rozhodnout pro modernější alternativu a tou jsou plisé žaluzie. Ty vypadají velmi vkusně a v interiéru se okamžitě stanou ozdobou. Další kategorií jsou venkovní žaluzie, které se, jak už jejich název napovídá, instalují zvenčí.

Rolety

Hned na začátek nutno dodat, že rolety, které si můžete pořídit dnes, mají s těmi dřívějšími spojené jen velmi málo. Jsou totiž mnohem modernější, propracovanější a rozhodně se nejedná o nevzhledné kusy látek, které sice plnily svůj účel, ale pokud šlo o design, nebyla to žádná hitparáda. Současné rolety jsou o něčem úplně jiném. Navíc i tady si můžete vybírat, velmi oblíbené jsou screenové rolety, nebo vnitřní rolety s nějakým zajímavým motivem.

Japonské stěny

Kdo netuší, jak vypadají japonské stěny, tomu vysvětlíme, že se jedná o skvělou alternativu pro stínění velkých skleněných ploch – například francouzská okna. Jsou alternativou k vertikálním žaluziím a v českých domácnostech se začínají objevovat stále častěji. I japonské stěny mohou nalákat na pestré barvy i neodolatelné vzory, mezi kterými můžete vybírat.

To Top