Vybavení

Vybíráte novou napařovací žehličku? Poradíme vám, na co se zaměřit!

www.pixabay.com

Bez napařovací žehličky se v dnešní době neobejde žádná svědomitá hospodyňka. Dávno odzvonilo dobám, kdy se prádlo složitě žehlilo pomocí mandlu a naštěstí jsou pryč i původní podoby žehliček, které sice plnily svůj účel, ale práce s nimi se rozhodně nedala označit za nejjednodušší. Novodobé napařovací žehličky disponují hned několika praktickými a šikovnými funkcemi, pro které si spolupráci s nimi jednoduše musíte zamilovat. Důležité ale je vybrat tu správnou a s tím vám pomůžeme v dnešním článku!

Jaká kritéria sledovat při výběru napařovací žehličky

Chcete si pořídit novou napařovací žehličku? Pak si ještě před konkrétním výběrem přečtěte následující řádky, které vám s rozhodováním mohou pomoci a výrazně jej usnadnit!

  • Žehlicí plocha

Snad každého jako první bod napadne žehlicí plocha, která představuje nejdůležitější součást žehličky. Na žehlicí plochu se neostýchejte klást vysoké nároky! Kvalitní plocha by měla být odolná proti otěru a měla by být dostatečně tvrdá, aby nedošlo ke vzniku rýh. Doporučit můžeme napařovací žehličky disponující žehlicí plochou s keramickou vrstvou.

  • Parní výkon

Dalším důležitým faktorem je parní výkon žehličky, kdy pamatujte, že kvalitní model disponuje výkonem 40 gramů páry na minutu a více. Současné modely vyvíjí páru neustále a navíc disponují i tzv. parním rázem, díky kterému je možné vyvinout najednou vyšší množství páry a narovnat tak například pomačkané prádlo nebo záhyby.

  • Příkon

Toužíte-li po kvalitní a praktické žehličce, pak sledujte i její příkon, který by rozhodně neměl být menší nežli 2000 W.

  • Další funkce

Jak již bylo zmíněno výše, dnešní napařovací žehličky jsou hodně šikovné a mají toho spoustu, co vám mohou nabídnout. Není se tak čemu divit, že disponují celou řadou praktických funkcí, mezi něž patří například odvápňování, svislé napařování nebo bezpečnostní vypínání.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top