Byt

Vychytávky do naší domácnosti

Proč kupovat drahé čistící prostředky, když ty nejúčinnější máme doma.

Zde je pár rad:

Jeden z nejúčinnějších vychytávek je obyčejný kypřicí prášek. Ten je vhodný např. pokud máte ucpaný sifon a neodtéká. Stačí vysypat celý sáček do kanálku a zalít horkou vodou, nechte chvilku působit a zalijte opět horkou vodou. Pokud máte v domácnosti zašlé sklenice. Balení prášku vysypte do 3l vlažné vody, sklenice ponořte a nechte půl hodiny působit. Pak sklenice umyjte a vyleštěte. Dále ho můžeme požít na čištění spár v obkladech. Smícháme prášek s vodou a vyčistíme kartáčkem.

Chcete, aby se Vám okna krásně blýskala? Použijte několik lžiček vanilkového pudinku, které rozmícháte ve vlažné vodě. Nechte uschnout a přeleštěte nejlépe papírovým ubrouskem.Skleněné sprchové kouty můžete udržovat v čistotě leštidlem na karoserie aut. Zabráníte usazováním vápence, a voda po skle krásně steče. Trápí Vás vodní kámen v toaletě? Rozpustěte 1l octa s 1/2 l soli, vlijte do mísy a nechte přes noc působit.

Roztok jedlé sody v teplé vodě vám pomůže třeba od zaschlé špíny na sporácích nebo od zápachu v lednici. Tímto roztokem vyčistíte téměř všechny povrchy, sklo a keramiku.

A nakonec. Hmyz obtěžuje snad každého z nás. Zkuste na talířek nakrájet houbu muchomůrku a klidně ji ještě posolte, hmyz ji nemůže vystát. Také je právě díky tomu odvozen její název.

nostalgia-635619_1280

Tyto tipy a triky používaly naše babičky a jejich domácnost se jen blýskala a o jejich jasně bílém prádle ani nemluvě…

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top