Reality

Z chatičky na venkově můžete vykouzlit pasivní příjem

zdroj: pixabay.com

Máte chatu na pěkném místě, kam ale vy sami příliš často nejezdíte? V tom případě z ní vykouzlete pasivní příjem, ze kterého budete moci těžit. Vlastně na tom nic není, stačí jen chatu přizpůsobit návštěvníkům a zajistit jim zde pohodlí, díky kterému se budou rádi vracet. Jak na to?

Pronájem chaty klidně po celý rok

Samozřejmě záleží na tom, kde se vaše chata nachází a jestli je způsobena k celoročnímu provozu. Některé nemovitosti jsou perfektní spíše pro letní využití, zatímco na zimu se příliš nehodí. Pokud ale víte, že se dá chata využívat jak v zimě, tak i v létě, neváhejte a nabízejte ji k pronájmu po celý rok. Rozhodně neplatí, že by lidé jezdili na dovolené, týdenní nebo třeba jen víkendové pobyty pouze v sezoně, někteří si rádi udělají výlet uprostřed roku – prostě jen tak, aby si odpočinuli od stereotypu.

Musíte k tomu mít oprávnění?

Při pronajímání nemovitosti, kterou máte ve svém vlastnictví, záleží na tom, jakým způsobem ji pronajímáte. Pakliže se jedná o chatu, kterou hodláte nabízet jako rekreační subjekt, pak vás musíme upozornit, že na tuto činnost musíte mít sjednané živnostenské oprávnění – konkrétní druh činnosti vám prozradí na živnostenském úřadě. Pak už postupujete klasicky, jako kdybyste podnikali, tedy si platíte určité měsíční zálohy, podáváte daně a podobně.

Inzerujte na správných místech

Aby se vám pronájem chaty vyplatil, musíte se postarat o to, abyste měli neustále objednávky na pobyt. Pakliže vám na chatu přijdou tři zájemci ročně, pak se vám tato činnost nevyplatí. Proto je potřeba nabídku inzerovat na správných místech, případně požádat o pomoc realitní kancelář, se kterou rázem můžete získat daleko větší klientelu. Záleží ale jen na vás, jakou cestou se vydáte, tak či onak je ve vašem zájmu, aby bylo na chatě neustále plno – jde přece o vaše peníze.

To Top