Zahrada

Zahradní sochy pro originální zahradu

zahradní sochy
pixabay.com

Zahrada představuje pro mnoho lidí mnohem víc, než jen přilehlý pozemek domu. Pro milovníky zahrady se jedná o prostor, kde mají vysázeny rostliny a pěstují zeleninu a rádi na zahradě tráví čas. Ať už zde pouze relaxují, věnují se volnočasovým aktivitám nebo pěstování rostlin, musí být tento prostor upravený, aby uspokojoval duši i oko.

Dodejte své zahradě kouzlo

Máte stále pocit, že vaší zahradě něco chybí? Nebo vás otravuje tohle studené období, které nepřeje vegetaci? Řešením by mohla být dobře zvolená zahradní dekorace, která pouhým nainstalováním dokáže nejen oživit, ale také zkrášlit celou zahradu. Velmi zajímavou variantu představují zahradní sochy, které nemusí být finančně náročné, nicméně výsledek stojí za to. Stačí pak najít jen vhodné umístění a s celou zahradou to udělá divy.

Vsaďte na pískovec

Pískovec je velice kvalitní přírodní kámen. Jeho využití je široké a jednou z oblastí, kde se hojně používá je právě dekorativní výroba a sochařina. Zahradní sochy tak představují bytelný, kvalitní a na první pohled velmi líbivý exteriérový doplněk, který zahradu rázem oživí. Což ocení milovníci zahrad právě v zimě, kdy je vše přešlé mrazem, stromy opadané a vše takové smutné. Samozřejmě se budou krásně vyjímat i v jarní, rozkvetlé zahrádce.

Ptáte se, jaká socha by se hodila právě na vaši zahradu? To záleží jen a jen na vaší fantazii, nicméně je z čeho vybírat. Na trhu se zahradními dekoracemi najdete nejrůznější typy soch od zvířecích napodobenin jako je třeba sova, žába nebo krokodýl. U zahradního jezírka bude pěkně korespondovat vodník, nebo snad právě krokodýl? K velmi oblíbeným dekoracím však patří i kupříkladu socha Buddhy nebo japonská věž. A nemusíte se obávat počasí, výhodou pískovce je, že ho můžete mít na zahradě po celý rok.

To Top