Bydlení

Zajistěte si doma zdravé prostředí, není to tak těžké

Zdroj: pixabay.com

Domov je místem, kde se každý z nás chce cítit příjemně, pohodlně a bezpečně. Proto si své domovy zařizujeme tak, aby nám po všech směrech plně vyhovovaly – soustředíme se na správný výběr barev, pečlivě volíme nábytek, ozvláštňujeme interiér maličkostmi a celkově se snažíme vše udělat tak, aby finální výsledek skutečně stál za to. Spokojené bydlení ale není pouze o pěkném nábytku nebo dobře vymalovaných stěnách – je také o zdravém prostředí, které bohužel většina lidí často opomíjí.

Co můžete udělat pro zdravý vzduch u vás doma?

Možná si nyní pohráváte s otázkou, co vlastně lze udělat proto, aby bylo u vás doma nejen útulno, ale i zdravo. Věřte nebo ne, ale ve skutečnosti to není až tak těžké a když se nad tím zamyslíte, rázem vás začne napadat hned několik způsobů, kterými lze přispět zdravému ovzduší v domácnosti. I my pro vás pár nápadů máme tak určitě čtěte dál.

Větrání je základ úspěchu

Chcete-li mít doma zdravý a čerstvý vzduch, naučte se pravidelně a několikrát během dne větrat. Stačí okna otevřít na 10 minut a pustit dovnitř závan svěžího vzduchu. Nemusíte se bát, že byste díky větrání topili pánubohu do oken – tepelná ztráta bude jen minimální a vzduch se po větrání mnohem rychleji ohřeje.

Žádné kouření

Kouřit doma klasické cigarety je jedna z nejhorších věcí, které můžete sami sobě udělat. Cigaretový kouř je škodlivý, nemluvě o tom, že se vsakuje do zdí, nábytku i bytového textilu. Když už chcete doma kouřit, vyměňte klasické cigarety za elektronické cigarety, které jsou mnohem zdravější a vzhledem k tomu, že vytváří pouze páru, je lze bez problému kouřit i doma.

Osvěžovače vzduchu

Příjemný vzduch zajistí i nejrůznější osvěžovače vzduchu, ať už si domů pořídíte ten do zásuvky, vsadíte na gelové kuličky, aromadifuzéry nebo si třeba jen zapálíte vonnou svíčku. Tohle všechno přispěje k tomu, že to u vás doma bude krásně vonět místo toho, aby každou vaši návštěvu hned mezi dveřmi udeřil do nosu nepříjemný zápach.

To Top