Reality

Změní po pandemii ceny činžovních domů, bytů a pozemků? Jednoduchý přehled očekávaných změn

pixabay.com

Koronavirus a s ním spojená pandemie ovlivnil život mnoha z nás jak v soukromé, tak i v podnikatelské sféře. V některé oblasti se to odrazilo také na realitním trhu. Kde můžeme očekávat zlevňování či zdražování a kde budou ceny spíš stát poslušně na místě?

Koupě a správa činžovních domů či bytů nezlevní, ale ani nezdraží

V některých oblastech se ale o moc velké změny jednat nebude. Jednou z nich například budou i bytové jednotky a celé činžovní domy o, než zájem rozhodně neustal a od toho se odvíjí i fakt, že není potřeba manipulovat s jejich cenou v mínusovém měřítku. Investoři, kteří chtěli zakoupit nemovitosti, nebo společnosti, pro které je správa činžovních domů hlavním cílem, tak zůstávají na trhu za stejných podmínek, za kterých na něm byly i před pandemií.

I když se to může zdát jako špatná zpráva, tak pokud si připomeneme jiné krize z předešlých let, dojdeme ve většině případů jen ke zdražování v oblasti pronájmů a koupí bytových jednotek. Udržení jejich cen je tak při pandemickém stavu malým, ale stále vítězstvím.

Cena pozemků stále stoupá a stoupat bude

Opačným směrem se neustále odvíjí cena pozemků. Ta nejen, že rostla před pandemií, ale bude růst i nadále. Samotná pandemie nebo jakékoliv finanční okolnosti v tom ale hrají minimální roli, a i úprava prostředí by neměla viditelný dopad na cenu pozemků v České republice.

Hlavním důvodem neustále se zvyšujících cen pozemků je totiž ohromný zájem, který o ně na trhu již několik let stoupá. Množí se počet obyvatel, kteří před městským bydlením dávají přednost vlastní nemovitosti v okrajových oblastech a přilehlých vesničkách k velkým městům a developeři stojící za výstavbou nových obytných lokalit pochopitelně nemohou takový nátlak zvládat reflektovat stejným šířením. Pokud tedy plánujete koupi pozemku, již včera bylo pozdě. Jdete do toho!

To Top