Reality

Chystáte se k podnikání v rámci realit a nemovitostí? Tohle byste měli vědět!

pixabay.com

Podnikání v rámci realit je zajímavou eventualitou k získání aktivních dlouhodobých investic. Cena nemovitostí totiž neustále stoupá a s ní pochopitelně i úroveň nájemného. Pokud tedy budete nemovitosti rozprodávat, pronajímat, či prodávat jako celek, vždy dojdete kladného čísla. Má to ovšem několik důležitých háčků.

Podnikání v nemovitostech už není natolik otevřené jako dřív

Pokud si přejte podnikat jako realitní makléř, tak budete potřebovat do začátku status zaměstnance. V minulosti totiž bylo podnikání v realitách bráno jako volná živnost, a to se časem projevilo na úrovni a ceně služeb. Proto se rozhodly dozorčí a řídící orgány k mnoha změnám, které dnes znemožňují nezkušeným amatérům otevření samostatné praxe v realitách.

Aktuálně potřebujete některý z druhů doporučení, které vám tuto možnost zpřístupní. Pokud jste například studovali střední či vysokou školu, která je úzce spjatá právě s realitním trhem, máte šanci realitní oprávnění získat na základě adekvátního vzdělání. Pokud jste ale vystudovali obory zcela mimo realitní podnikání, zbývá vám jako jediná možnost praxe zaměstnance. Až po několika letech dokázané praxe jako zaměstnanec kvalitní realitní společnosti totiž máte právo na otevření vlastní nezávislé praxe.

Začínáte jako nájemník? Správa činžovních domů a bytů vám kryje záda!

Pokud chcete svoji dráhu razit jako majitel pronajímající nemovitosti, tak vám nic nebrání začít kdykoliv. Je tu ale mnoho nástrah, které většina majitelů zjišťuje až tvrdou školou z nepříjemných životních situací. Ideální možností je tak správa činžovních domů a bytů. Jedná se o službu realitních kanceláří, které jsou k dispozici pro všechny, kteří chtějí pronajímat svoje nemovitosti a nemít u toho strach z neustálých komplikací.

To Top