Inspirace

České produkty pro zdravější život, na které často zbytečně zapomínáme

pixabay.com

Je veliká škoda, že čeští zákazníci často opomíjejí nejlepší domácí produkty, které stojí za vyzkoušení a pravidelné užívání.  Často jde přitom o takové, které nám zlepšují každodenní život a produktivitu. Jaké výrobky Češi opravdu umí minimálně stejně tak, jako zahraniční konkurence?

České matrace patří mezi ty nejlepší na světě

Možná to spoustu lidí překvapení, ale konkrétně české matrace jsou jedním z produktů, které patří mezi ty nejznámější z našeho exportu. Jejich výrobě se věnuje celá řada společností a některé z nich mají dokonce i více než padesátiletou tradici. Během svojí dlouhé evoluce se matrace dostaly od klasické péřové či pružinové vycpávky k těm nejmodernějším technologiím pro zdravý spánek a záda. I z naší domácí výroby tak patří především matrace z originálních směsí pěny mezi ty nejoblíbenější varianty.

Dá se přitom doopravdy říci, že levné české matrace jsou kvalitou mnohem výš než například jejich konkurenti z Německa. Díky výhradním prodejcům a distributorům v rámci celé republiky je ale pravda, že je užívá spousta lidí a mnozí ani netuší, že každou nos spokojeně odpočívají právě na tradičním českém produktu.

Alpa je značkou české kvality

Společnost Alpa je další značkou české výroby, která se dokázala rozšířit po celém světě, a přesto se v mnohých zahraničních krajinách těší větší pozornosti než u nás doma. Alpa je přitom tradiční výrobek s počátky v Brně již v roce 1913. Mimo naší republiky je velice oblíbená a exportovaní po většině střední Evropy, Polska, a navíc i v zemích bývalé Jugoslávie, konkrétně v Srbsku a Chorvatsku. Nejvzdálenější zájemce o tento český produkt je pak dokonce Austrálie. Tradiční lihové směsí s bylinnými a rostlinnými extrakty jsou přitom jednou z těch nejlepších péčí o unavené svaly.

To Top