Kuchyně

Co byste mohli očekávat od moderní kuchyně?

unsplash.com

Ačkoliv poměrně dost dlouhou dobu byly kuchyně, co se týče bytového designu víceméně přehlížené, tak v moderním bytovém designu zcela naopak mají kuchyně postavení, které by jim mohly lecjaké jiné prostory závidět.

Lidé se chtějí v kuchyni cítit mnohem lépe než kdy dřív. A to především proto, že se nejedná pouze o užitkový prostor, ale pro mnohé jsou spojeny i s jídelnou, nebo v rámci moderních domů s obývacím pokojem. Kdo by tak nechtěl mít opravdu moderní stylovou kuchyni. Jenže co moderní kuchyně znamená?

Estetika a prvky na zcela jiné úrovni

U moderní kuchyně si můžete víceméně na první pohled všimnout toho, že je velice estetická a každý prvek v kuchyni má svoje pevné místo a určení. Zároveň se budete povětšinou potkávat také s tím, že tady najdete menší množství oblých a otevřených tvarů.

Zcela naopak je trendem v moderních kuchyních fungovat tak, aby byla celá kuchyně kompaktní, ale přitom uzavřená pro jednotlivé části. Žádnou vzácností tak nejsou ostré hrany a další prvky, které tento fakt umožňují.

Mnohem více světla, než doposud

V moderní kuchyni se extrémně klade důraz na světlo a jeho kvalitu. Proto se používají LED technologie, které nabízejí bílé světlo co méně unavuje oči. Mimo toho je moderní kuchyně efektivní v eliminaci stínů díky tomu, že jsou bodová světla rozmístěna dynamicky po celé místnosti tak, aby vždy nasvícení osoby pramenilo z více úhlů.

Praktičnost se ale rozhodně neztrácí!

Všechno to zní jako velice zábavné hašteření s barvičkami a tvary, ale možná by vás mohlo napadnout, jestli je také praktická část kuchyně tak dobrá. Odpovědí je, že rozhodně ano. Ačkoliv se klade větší důraz na design, než tomu bylo dříve, tak se v žádném případě nepotlačil důraz na praktičnost. Kuchyně tak stále zůstávají především praktickým místem.

To Top