Kuchyně

Co můžete čekat od rustikálního nábytku do kuchyně?

unsplash.com

Rustikální design byl velice dlouhou dobu rozhodně tou nejlepší a zároveň i jedinou populární metodou. Dnes už ale máme mnohem více možností, než si jen umíme představit. Víceméně kdokoliv si už může za dost podobných cen a vlastností dovolit různé moderní materiály a stejně tak i klasické standardní kuchyně.

Jenže zrovna u rustikálních kuchyní občas lidi bývají zmatení. Představou je, že taková kuchyně všeobecně působí velice tmavě a neforemně, přičemž je díky těmto vlastnostem zastaralou designovou variantou. Jenže to rozhodně není pravda.

Menší výběr dostupných materiálů

U moderních kuchyní patří mezi ty opravdu nejzásadnější výhody ten fakt, že se na ně aplikují nemalá množství různých materiálů. Díky tomu mohou být moderní kuchyně velice nápadité. Jenže u rustikálních kuchyní je tento výběr velice omezený. Materiály se zde točí kolem různých typů dřeva nebo přírodního kamene na pracovní desky.

Jenže ačkoliv to na první pohled může vypadat dost omezeně, tak ve skutečnosti máte možností ohromnou spoustu. Dřevo jako takové standardně nabízí nemalé množství barevných variací a stejně tak si můžete vybírat z mnoha vzorů kamene.

Ohromná výdrž, která za to stojí

Oproti standardním moderním kuchyním mají rozhodně rustikální navrch v tom, že dokáží vydržet mnohem více. Díky kvalitním přírodním materiálům mohou jak prefabrikované, ale také kuchyně na míru, snášet dlouhodobé aktivní užívání. Není vzácností, že zůstává nábytek tvořený ruční pečlivou prací stále schopný práce i po desítkách let. Specifikem ale může být to, že se mohou přírodní materiály povrchově o něco rychleji opotřebovávat. Jednou za čas je tak z designového i funkčního pohledu potřeba obnovit speciální laky, které chrání povrch rustikálního nábytku před poškozením a zbarvením.

To Top