Dům

Halloween a dlabání dýní je tu!

pixabay.com

Ano, už zase je tu podzim a sním i Halloween, a k tomuhle angolskému lidovému svátku patří samozřejmě i vydlabávání dýní. Je to skvělá zábava pro děti i dospělé tak si pojďme ukázat jak na to.

Samotná výroba není vůbec složitá a zabere málo času, nejlepší je použít dýni která má průměr 25 – 40 cm. Dýni nejprve omyjeme a osušíme.

Pomůcky :

1 polévkovou lžíci

obyčejnou tužku nebo fix

čajovou svíčku

Postup :

Dýni si musíme zkontrolovat, tak že otočíme dýni stopkou nahoru a zkontrolujeme její stabilitu. Pokud je nakřivo ořízneme spodní část dýně a tím se nám vytvoří podstavec. Pak přijde ten zábavnější krok, kdy je potřeba na dýni nakreslit obličej a nebo podzimní motivy. Rozhodně je lepší kreslit na dýni když ještě není vydlabaná, proto že není tolik křehká.

Jako další, musíme vyříznout víko okolo stopky, tak aby drželo a nemělo tendenci padat dovnitř. Tím docílíte tak že víko vykrojíte pod úhlem 45 stupňů. Z víka musíme odstranit přebytečnou dužinu. Pak už nám nebraní nic v tom dýni vydlabat, dlabejte tak aby tam zůstalo co nejméně dužiny.

Jako poslední krok – vyřezávání obličeje. Podle našich připravených nákresů vyřežeme naše motivy nebo obličej. Nejlepší je používat slabí nožík, nebo pro bezpečnost škrabku lze i použít různá vykrajovátka. Pak už jen do dýně vložíme svíčku a dýni položíme na balkon, okno či nějaké tmavé místo. Krásný Halloween!

 

Zdroj : pixabay.com

To Top