Dům

Jak se můžete nejlépe bránit před poškozením majetku od ubytovaných klientů?

unsplash.com

Pronájmy jsou na jednu stranu velice příjemnou možností, jak vydělat kvalitní peníze, a přitom držet nemovitost v dobrém stavu bez nutnosti vašich vlastních investic. Vedle toho je ale potřeba také říct, že jsou pronájmy ze dne na den také noční můrou, pokud se pokazí.

Nejčastějším důvodem, proč lidé realizující pronájmy dojdou ke ztrátám nebo problémům, jsou bohužel klienti samotní. Dnes se tak podíváme na nepříjemné okénko v podobě možností řešení problémů při poškození majetku od ubytovaného.

Vždy si veďte kvalitní katalog!

V rámci podpisu nájemní smlouvy by měla být samozřejmostí také revize a katalogizace všeho, co v nemovitosti je za současného stavu. Standardně se do něj zapisují stavy plynoměrů, elektroměrů a vodoměrů. Následně potom nábytek, stav nábytku, podlahové krytiny stav stěn a mnohé další. Čím přehlednější a detailnější je, tím lépe pro vás i vašeho klienta.

Proč vůbec takový katalog vést?

Důvodem je, že takový katalog se v ten moment společně s fotodokumentací stává tou jedinou věcí, kterou můžete dokázat, že opravdu byl majetek v nějakém stavu, nebo že vůbec majetek součástí nemovitosti byl. Výjimkou totiž nejsou ani případy odcizení majetku z nemovitosti. V opačném případě by spory přešel do režimu slova proti slovu.

Správa domácností vám může pomoci

Hlavně pro méně zkušené provozovatele jsou služby jako správa domů a bytů od realitních kanceláří doslova záchranou. V rámci této služby se o podobné úkony starají samotné realitní kanceláře. Nejdůležitější součástí úspěchu této služby je ale hlavně ten fakt, že se v takovém případě i problémy svalují na kancelář, a ne přímo na vás. Jakoukoliv komunikaci a soudní řešení pak už rovnou komunikuje kancelář sama, bez nutnosti vašeho aktivního zásahu do procesu.

To Top