Dům

Vždy si zjišťujte, koho ve své nemovitosti ubytujete!

unsplash.com

Na pronájmu nemovitostí je vždycky poměrně dost velké množství věcí, které mohou být riskantní. Přitom dost podstatná část z nich vychází přímo z potřeby mezilidské komunikace a spolehlivosti. Ubytování lidí se tak může často stát noční můrou jenom na základě toho, že ubytujete špatnou osobu.

Pro mnohé ale nejsou známé prostředky, jak byste mohli takovým problémům předejít. Jiní zase nástroje nechtějí použít. My si dnes přitom řekneme tři způsoby, jak být z tohoto úhlu v naprostém pořádku.

Nahlédněte do dostupných registrů

Už jenom kvůli podepsání zákonné nájemní smlouvy musí ubytovaní poskytnout dostatek osobních informací. Tyto osobní informace přitom bohatě stačí k tomu, abyste mohli nahlédnout do registru dlužníků, půjček a hypoték. Díky tomu tak můžete mít jistotu v tom, jestli váš nový klient není náhodou zadlužený, nebo minimálně nemusí v současnosti řešit velké množství dluhů a hypoték.

Správa nemovitostí od realitních kanceláří

Správa nemovitostí je speciální službou, která vás dokáže ochránit před nepříjemnými riziky pronájmů. Za úplatu vám dokáže správa domů a bytů poskytnout zázemí a bezpečí tím, že ručí za vaši nemovitost a její provoz. Ačkoliv i tak mohou vzniknout problémy různého charakteru, tak už je minimálně nemusíte nijak řešit. A to je rozhodně velice důležitou součástí takové služby!

Nastavte dostatečně vysokou kauci

Dostatečně vysoká kauce je pro vás zárukou ve dvou ohledech. Prvním ohledem je, že vyšší kauce znamená dost velké peníze na případné řešení napáchaných škod. Díky tomu tak nemusíte přijít o takové peníze, nebo dokonce mohou být náklady zcela pokryty. Druhým ohledem potom je, že sama vysoká kauce odradí tu sortu lidí, která by pravděpodobně neměla v zájmu platit pravidelné nájemné a chovat se dobře k majetku.

To Top