Zahrada

Když nádrže na dešťovou vodu nemusí nutně znamenat jenom zalévání

destovky.cz

Možná vás to překvapí, ale udržování dešťové vody může mít mnohem více účelů než jenom zalévání pozemku jako takového. A to především v tom případě, kdy se nebavíme jenom o nějakých základních nádržích, ale konkrétně o rozsáhlých nádržích na dešťovou vodu, které se mohou pyšnit uložením v podzemí a dost pokročilými mechanismy.

Díky nim je možné aktivně pracovat s dešťovou vodou a zároveň přitom počítat s tím, že se voda nebude v podzemí kazit. Díky tomu tak mohou mít mnohem širší využití.

Potřebujete umýt auto, nebo fasádu?

Základním důvodem, proč se nemusíte bát umývat fasádu nebo auto vodou z těchto nádrží, je fakt, že prochází voda v některých ze systémů řadou filtrů. Díky nim se nedostane minimálně nic pevného a nebezpečného do nádrže jako takové. To znamená, že tak voda bude mít mnohem delší životnost pro klasické užívání a nebude obsahovat štěrk, písek a podobné látky, které by hrozily postupným usazováním a v lepším případě jenom snižováním kapacity, v horším dokonce kompletní blokací systému jako takového.

Užívání v rámci domácností

Modernější systémy vám dokonce mohou nabídnout užívání dešťové vody pro některé účely. Především ty, na které se uplatňují dotace na dešťovou vodu kvůli vyšším cenám jsou těmi, které tuto vlastnost mohou nabídnout. Zásadním parametrem je přitom ten fakt, že jsou nádrže přečerpávány pomocí čerpadel a případně užívány jako splašková voda.

Díky tomu tak můžete jednoduše získat dobrou zásobu vody na místech, kde jinak nechcete, nebo nemůžete užívat klasickou pitnou vodu z řádu. Zásadním parametrem navíc je, že nádrže jako takové mohou být napojeny na lokální čističky vody, které jsou dalším zajímavým mechanismem. Díky tomu je tak možné vodu využívat nejen schraňováním, ale dokonce i čištěním a jakousi recyklací pro další užití.

To Top