Zahrada

Zazimování zahrady, na co byste neměli rozhodně zapomenout?

unsplash.com

Přichází nepříjemné zimní období, které mimo jiné znamená pro zahrádkáře a kutily období odpočinku a klidu od svých každodenních zálib a aktivit. Zazimování zahrady je přitom jednou z věcí, které patří mezi ty nejdůležitější úkony vůbec.

Vzhledem k tomu, že v noci už na některých místech udeřily první noční mrazy je tak poslední možný čas zazimovat zahradu, aby nedošlo k porušení citlivějších rostlin. My vám poradíme, na co byste rozhodně neměli zapomenout.

Jehličnaté větve a dostatek kůry

Na standardní zazimování je nejlepší používat dva druhy přírodního materiálu. Jedním jsou přímo větve jehličnatých stromů, tím druhým je potom vyloženě mulčovací kůra. Pro obojí jsou dva důležité důvody, proč je používat. Překrytí povrchové části znamená, že nebude sama vystavena přímým mrazům. To, že promrzne od země už není žádným problémem, pokud ale nebude odkryta na povrchu, kde výhonky a citlivé části může mráz doslova spálit. Kůru na zazimování koupíte opravdu všude. S větvičkami je to už ale o něco horší. Spousta zahrádkářů se tak pouští do trhání a stříhání větviček v lesích. Jenže pozor! Jedná se o nelegální věc a při chycení hrozí opravdu nepříjemnými pokutami.

Nezapomeňte na dobré oblečení a vybavení

Jednou ze základních věcí pro podzimní a zimní práci na zahradě vždycky bude správná pracovní obuv a oděvy, které jsou naprosto zásadní. Bez nich můžete jednoduše promoknout a promrznout, což vám může také rychle znepříjemnit život v podobě nemoci. Mimo specifického, hlavně dostatečně teplého oblečení, potom budete potřebovat především všechno zahradní vybavení pro denní práci. Hodí se vám tak větší nástroje jako jsou hrábě, lopaty, košťata a další. Z menších nástrojů budete potřebovat rozhodně zahradní kleště a pro uchycení kvalitní lýko.

To Top