Rodina

Klidné pořízení nového automobilu? Možností máte hned několik, volte tu správnou!

Připravujete se na koupi nového automobilu a po dlouhém zvažování se dokonce uchýlíte ke koupi naprosto nové neojeté nádhery. To je skvělé! Ale i v tomhle ohledu vás může čekat až překvapivá spousta možností a každá z nich má své výhody i nevýhody. Kterou si vybrat? 

Spoléháme se na značkové autosalony

Jakmile se řekne, že kupujete neojeté vozidlo, tak vás to hned na první dobrou musí táhnout směrem do autosalonů. To je velice dobré místo pro nákup v případě, že máte dokonale rozmyšleno, jaký automobil si přejete. Autosalony mají totiž celkem úzký výběr vozidel mířený směrem na danou značku či na specializaci jako mohou být užitkové či luxusní vozy. Málokdy tak najdete opravdu univerzální rozsah vozidel. 

Navíc na takové auto pak většinou musíte i čekat. Vůz vystavený na místě si mnohdy neodvezete rovnou přes prosklené dveře jako ve filmech, ale musíte absolvovat čekání, než váš miláček sjede z výrobní linky a dostane e vám do rukou. Výhodou však je, že garantovaný servis a pravidelné kontroly u autorizovaného prodejce jsou tou nejlepší péčí.

Skladové vozy pro ty, kteří chtějí velký výběr

Proti salonům se mohou jako rovnocenní protivníci postavit prodejci, kteří se specializují na skladové vozy a jejich prodej. Jak už sám název napovídá, tak skladové vozy dokáží potěšit především tím, že nemusíte v žádném případě čekat na výrobu a přípravu automobilu. Každý vůz, který kupujete, je již fyzicky připravený k okamžitému odběru a čekání se tak může až dramaticky zkrátit.

Stejně tak zajímavou a podstatnou záležitostí je i velikost výběru, který vám jinak běžní prodejci konkrétních značek nikdy nabídnout nemohou. Na jednom místě totiž nenajdete pouze několik konkrétních modelů v různé výbavě, ale především i desítky různých populárních značek včetně zajímavého rozdělení vozů. Od sedanu Škoda po kombi od Fordu tak není problém nic pořídit.

To Top