Inspirace

Láká vás kuchyně spojená s obývacím pokojem? Dejte se s chutí do toho!

zdroj: pixabay.com

Kuchyně spojená s obývacím pokojem je trend, který v posledních letech oslovil nespočet lidí. Spojení dvou vytížených místností s sebou přináší celou řadu výhod. Pokud i vás propojení obývacího pokoje s kuchyní láká, neváhejte a dejte se s chutí do toho – touto proměnnou totiž nemůžete nic ztratit, ale naopak můžete jen získat.

Na co byste měli myslet?

Kuchyně i obývací pokoj patří mezi nejvytíženější místnosti v domácnosti. Zároveň jsou to místnosti, které rodinu sdružují pohromadě. Pokud se rozhodnete tyto dvě místnosti spojit, pamatujte na to, že musí ve výsledku tvořit jeden harmonický celek. V následujících řádcích vám poradíme, na co při propojení kuchyně s obývacím pokojem a myslet a na co si dát pozor.

Stejná nebo podobná barva výmalby

Možná jste až do této chvíle měli kuchyni vymalovanou do žluta, kdežto váš obývací pokoj byl laděn do hněda. Pokud dojde k propojení těchto místností, musíte jejich stěny vymalovat buď stejným odstínem, nebo vsadit na podobné barvy. Pakliže by každá z místnosti měla odlišný odstín, nevypadalo by to ve výsledku vůbec pěkně. Při malování se chraňte před ušpiněním a noste pracovní oblečení, u kterého vám nebude vadit, když si jej znehodnotíte barvou.

Podobná by měla být i podlaha

Stejně jako s výmalbou se to má i s podlahou. Podlahová krytina by v těchto dvou prostorech měla být podobná, aby to ve finále nepůsobilo jako „každý pes, jiná ves“. Možná se vám zdá, že se podlaha v kuchyni v a v obýváku nedá vůbec sladit, protože jsou to dvě naprosto odlišné místnosti. Pro tento případ vám můžeme doporučit například plovoucí podlahu, která je vhodná jak do kuchyně, tak i do obýváku.

Místnosti musí působit podobně

Při propojení kuchyně s obývacím pokojem myslete i na to, aby tyto dvě místnosti byly zařízeny ve stejném duchu. Pokud budete mít obývák zařízené moderním stylu a kuchyně bude naopak zařízena například v rustikálním stylu, nebude to naoko vypadat pěkně. Proto se snažte, abyste obě místnosti zařídili ve stejném stylu – vyberte si proto takový styl, vám bude líbit jak v kuchyni, tak i v obývacím pokoji.

To Top