Kuchyně

Máte špatné světelné podmínky v kuchyni? Poradíme vám, jak si kuchyň upravit

pixabay.com

V kuchyni je potřeba velice dobře vidět. Nejen, že pracujete s ostrými předměty, ale zároveň je mžourání do tmy nepříjemné pro oči. Ve finále to dopadá tak, že budete trpět bolestmi hlavy a neustálou únavou, protože více namáháte oči. Občas ale stačí ke zlepšení světelných podmínek v kuchyni jen několik málo změn.

Zkuste vymalovat na bílou barvu

Pokud nemáte klasickou bílou malbu, tak byste mohli zkusit zapracovat právě na tom. Jakékoliv odstíny od žluté po šedou a hnědavé například velice rychle polykají barvu. Málokdy se totiž stává, že by lidé preferovali čistě bílou linku nebo i pracovní plochu a v moderních tmavších kuchyních je tou nejvhodnější metodou právě vybílení stěn. Nezdá se to, ale efekt může být opravdu velký.

Kuchyně na míru pomůže ušetřit prostor

Zde jde o mnohem dražší rekonstrukci, ale rozhodně patří mezi ty, které za to stojí. Kuchyně na míru mají tu výhodu, že se velice dobře vejdou do jakéhokoliv prostoru. Přesně ten prostor jsou totiž navrženy a díky tomu mohou napomoci také lepší cirkulaci světla po místnosti. Díky ve stavěným spotřebičům a uspořádané lince nebudou žádné objekty „vystrčené“ do prostoru. Díky tomu se bude po místnosti tvořit méně stínů a ve finálním důsledků to znamená výbornou světelnou propustnost.

Zaměřte osvětlení na pracovní plochu

Ve spoustě starších kuchyní stále zůstávají klasická světla z jednoho bodu. Ten je většinou umístěný přímo ve středu místnosti, a proto si při jakékoliv práci u linky, která je pochopitelně u zdi házíte stín na pracovní plochu. Rovnoměrnější osvětlení místnosti vám přinesou bodová světla, která díky technologii LED svítí ostré bílé světlo z několika míst a limitují tak vznik stínů. Podobné LED pásky se navíc dají umístit i na spodní stranu linky a díky tomu tak udělat lepší osvětlení.

To Top