Byt

Nábytek do obývacího pokoje

www.pixabay.com

Když se řekne slovo „obývací pokoj“, co se většinou člověku vybaví? Místo, kde se cítí dobře, relaxuje, pracuje, pořádá oslavy atd. Je to  místnost, kde se odehrává většina společných akcí, ať už s rodinnou či lidmi nám blízké.

living-room-416032_1280

Většinou je obývák největší místností, a proto do ní chceme umístit nejvíce věcí. Ale nic se nemá přehánět. Čím více věcí, do místnosti dáme, tím více se nám zmenší prostor a to je velmi nehezké a nepraktické, a o to více, pokud jste početná rodina. Místnosti by měly dýchat, měli by být vzdušné a prosvětlené.

Celkový design nábytku je individuální. V dnešní době je na trhu mnoho variant nábytku a to i jinak finančně náročných. Obývák si zařiďte podle svých představ a pocitů, protože to budete právě vy, kdo bude v obýváku trávit příjemné chvíle.

Základním nábytkem do obýváku je určitě sedací souprava. Vybírejte velikost podle počtu lidí, které jí budou využívat. Dále si promyslete, jaký druh nábytku, budete chtít, jestli dřevěný, skleněný, umělý, kovový….. Bylo by vhodné, utvrdit se pouze v jedné variantě, aby váš obývák nepůsobil „kýčovitě“.

Před soupravu umístěte stolek, opět tak velký, aby vyhovoval vašim požadavkům. Dále sem patří obývací stěna, složená s několika skříněk a poliček. Do obývací stěny patří elektronika, a to např. televizor, DVD, rádio, reproduktory apod. Místnost můžeme také obohatit knihovou nebo proskleným příborníkem, komodou, či houpacím křeslem nebo sítí.

Pokud se rozhodnete, umístit jídelní stůl do obýváku, dbejte na to, aby byl prostorný, osvětlený a umístěný na takové místo, kde nebude překážet, ale naopak bude kolem něj dostatek místa k pohybu. Krásný, velký, rodinný jídelní stůl je chloubou a první upoutávkou v místnosti.

Pověste si vhodné obrazy nebo fotky, zrcadlo, hodiny, lustr, vyberte koberec nebo kožešinu.Pak už stačí jen drobné dekorace na poličky nebo do vytrín, polštáře a deky na pohovku, tapety, závěsy či záclony, ubrus, prostírání na stůl, pokojové rostliny apod.

Vytvořte si příjemné místo, do kterého se budete chtít den co den vracet..

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top